Dnes je 20. 01. 2022   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1298278
Janur1591
Dnes78

Posledné zlanenie - 21. november 2015
Zverejnené 10. 11. 2015 (2313 × prečítané)

Alpin Club Lokomotíva Bratislava srdečne pozýva svojich členov a priaznivcov na spoločné stretnutie pri tradičnej príležitosti rozlúčky so sezónou 2015.
Do zlanenia v sobotu, 21. novembra 2015, na Jelenci!

Ak sa nás má zima opýtať, čo sme robili v lete, tak udalosť akou je Posledné zlanenie je určite to najlepšie miesto pre prvé kontaktné pohovory v tejto záležitosti. Prípadne na výmenu tých najlepších receptov na zaváranie morálu, aby nám do jari na psí tridsiatok nevyšiel. Príďte sa stretnúť s priateľmi, zlaniť, zhodnotiť uplynulú sezónu a načrtnúť si tú ďalšiu. Tešíme sa na vás.


POZNÁMKA: kód HORALKA & B 52 platný aj pre tento rok. Pokiaľ nezahreje dostatočne zlaňovacia brzda, bošácka pätdesiatdvojka problém vyrieši.. Takisto v opačnom garde – po zlanení butylka primerane hojivo schladí dlane.


Chcel by som požiadat záujemcov o prezentáciu vlastných diapozitívov, digitálnych fotografií, krátkych videí, aby sa nám ozvali na doleuvedený kontakt, prípadne ma kontaktovali na schôdzi a zároven mi upresnili formát svojej prezentácie, približnú dobu trvania a názov. Všetky dalšie novinky týkajúce sa zlaňáku budeme priebežne upresňovať na Fóre tu:

http://www.aclokomotiva.sk/phpbb/viewtopic.php?f=2&t=4046

AKO SA DOSTAŤ NA MIESTO ČINU? (Lonely Planet like guide)

Tentoraz je k dispozícii slovný opis v duchu najlepších puškášovských tradícií horosprievodcov.

  • Z Nitry autobusom do obce Jelenec (Jelenec - Jednota) pri kostole. Odchody autobusov z Nitry nástupištia č. 15, resp. 13 smer Zlaté Moravce, Sľažany, Kostoľany po Tríbečom, ... cca každých 20 minút. Odtiaľ pešo po ceste po modrej turistická značka smerom k vodnej nádrži približne 2,5 km. Tesne pred jazerom odbočte vľavo - je to prvá odbočka. Turistická značka odbočuje vpravo k jazeru (vpravo sa nachádza veľká neudržiavaná plocha na parkovanie a odbočka smerom k hrádzi).  Ďalej strmou rozbitou asfaltovou cestou asi 300 m nahor - po pravej strane je na začiatku areál aktuálne zatvoreného rekreačného zariadenia. Po 300m natrafíte na križovatku v tvare Y. Tak na nej doprava a za odpadkovými kontajnermi opäť do prava dole. Po necelých 100 m je chata s mini parkoviskom pod chatkou a lexanom zakrytým prístreškom so sedením pred vchodom. Tak to je ono. Bingo!
  • Autom pri ceste od Nitry po starej ceste odbočiť vľavo na Jelenec (Gímeš). Odbočka je po dlhšom klesaní v jeho najnižšom mieste. Posledná odbočka vľavo predtým je na Žirany. V Jelenci odbočiť vľavo hneď za pizzeriou po ľavej strane (kúsok nad pizzeriou je hostinec). Potom pokračovať ako pri opise pešieho prístupu.

Špeciálna poznámka k reklamáciám na orientačnú nedostatočnosť návodu z minulého roku:

  1. Tá pizzeria v Jelenci uvedená ako zásadný orientačný bod skutočne existuje. Nie je to konšpiračná teória.
  2. GPS súradnice nie sú k dispozícii. Ideme retro. Je tu dobrá príležitosť na duchovný teambuilding (že ja a moja hlava sme rovnocenný partnerský kolektív).
  3. Google maps v režime EARTH je povolený orientačný doping.

PROGRAM:

Piatok 20.11.2015

Kapitola Širokospektrálne triumfálne príchody naprieč krajinou. V podstate po 16:00hod vypukne voľne prístupná kolektívna činnorodosť na tému vykúrenie chaty (smrad, ale teplúčko), ako i predvarenie kapustnice na ďalší deň. Káva, pivo, diskusia.

Sobota 21.11.2015

10:00 - 15:00
Popoliezanie na & rituálne zlanenie na jeleneckej skalke, degustácia tekutých hrubých ponožiek do leziek, v prípade naomak vlhkejšieho počasia alternuje lososing / canyoning (igelitové vrecúška na lezecky so sebou). Nečakané a dojímavé stretnutia po týždňoch, mesiacoch, rokoch a podobne... papierové kapesníky prídu vhod. Rozhodne prispôsobte pitný režim poveternostným i spoločenským podmienkam! Sa doporučuje silno i výrazne…

15:00 - 18:00
Individuálny zostup do zateplených spoločenských priestorov chaty JAMESu, zahniezdenie sa pri stoloch, trochu tých spoločenských rečí okolo toho a tak podobne.

18:00 - 19:00
Pivo, výdatná kapustnica, pečené prasiatko a podobne. Organizátorov podujatia samozrejme poteší, ak dodržíte nepísanú tradícíu a podporíte akciu kolovaním domácich koláčov chutí sladkých i slaných. Vlastne, koláčiky všetkých druhov sú vstupenkou na podujatie!

19:00 - 24:00
Kultúrny program. Prezentácie zážitkov z aktuálneho roka slovom i obrazom.

22:00 - ??:??
Podľa situácie.

POZNÁMKA – zmena počasia vyhradená!

KAPITOLA UBYTOVANIE

Rýdze bivakovacie charaktery nepohrdnú na záver akcie presunutím sa do exteriéru v rámci nácviku na orientačne zle trafené zimné výstupy, ktoré sa vo finále prestanú javiť ako jednodňová záležitosť.
Ostatní spacák a karimatka so sebou, pomkneme sa v interiéri a niektorí sa ani nechystajú spať, že. Postele sú vyhradené pre deti!
Tešíme sa na stretnutie s vami!

Do zlanenia priatelia!( Celý oznam | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť oznam )

Web site powered by phpRS