Dnes je 20. 01. 2022   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1298279
Janur1592
Dnes79

Posledné zlanenie - 22. november 2014
Zverejnené 12. 11. 2014 (2089 × prečítané)

Alpin Club Lokomotíva Bratislava srdečne pozýva svojich členov a priaznivcov na spoločné stretnutie pri tradičnej príležitosti rozlúčky so sezónou 2014.
Do zlanenia v sobotu, 22. novembra 2014 , na Jelenci!

Ak sa nás má zima opýtať, čo sme robili v lete, tak udalosť akou je Posledné zlanenie je určite to najlepšie miesto pre prvé kontaktné pohovory v tejto záležitosti. Prípadne na výmenu tých najlepších receptov na zaváranie morálu, aby nám do jari na psí tridsiatok nevyšiel. Príďte sa stretnúť s priateľmi, zlaniť, zhodnotiť uplynulú sezónu a načrtnúť si tú ďalšiu. Tešíme sa na vás.

POZNÁMKA: kód HORALKA & B 52 platný aj pre tento rok. Pokiaľ nezahreje dostatočne zlaňovacia brzda, bošácka pätdesiatdvojka problém vyrieši.. Takisto v opačnom garde – po zlanení butylka primerane hojivo schladí dlane.

Chcel by som požiadat záujemcov o prezentáciu vlastných diapozitívov, digitálnych fotografií, krátkych videí, aby sa nám ozvali na doleuvedený kontakt, prípadne ma kontaktovali na schôdzi a zároven mi upresnili formát svojej prezentácie, približnú dobu trvania a názov. Všetky dalšie novinky týkajúce sa zlaňáku budeme priebežne upresňovať v diskusii pod článkom.

AKO SA DOSTAŤ NA MIESTO ČINU? (Lonely Planet like guide)

Tentoraz je k dispozícii slovný opis v duchu najlepších puškášovských tradícií.

  1. Z Nitry autobusom do obce Jelenec (Jelenec - Jednota) pri kostole. Odchody autobusov z Nitry nástupištia č. 15, resp. 13 smer Zlaté Moravce, Sľažany, Kostoľany po Tríbečom, ... cca každých 20 minút. Odtiaľ pešo po ceste po modrej turistická značka smerom k vodnej nádrži približne 2,5 km. Tesne pred jazerom odbočte vľavo - je to prvá odbočka. Turistická značka odbočuje vpravo k jazeru (vpravo sa nachádza veľká neudržiavaná plocha na parkovanie a odbočka smerom k hrádzi).  Ďalej strmou rozbitou asfaltovou cestou asi 200 m nahor - po pravej strane je na začiatku areál aktuálne zatvoreného rekreačného zariadenia. Pred staršou murovanou budovu nachádzajúcou sa po pravej strane, zabočte výrazne vpravo po lesnej hlinenej ceste čiastočne pokrytej rozbitým stavebným odpadom. Po necelých 100 m je vpravo chata s mini parkoviskom pod chatkou a lexanom zakrytým prístreškom so sedením pred vchodom.

  2. Autom pri ceste od Nitry po starej ceste odbočiť vľavo na Jelenec (Gímeš). Odbočka je po dlhšom klesaní v jeho najnižšom mieste. Posledná odbočka vľavo predtým je na Žirany. V Jelenci odbočiť vľavo hneď za pizzeriou po ľavej strane (kúsok nad pizzeriou je hostinec). Potom pokračovať ako pri opise pešieho prístupu.


PROGRAM:

Sobota 22.11.2014
10:00 - 15:00
Popoliezanie na & rituálne zlanenie na jeleneckej skalke, degustácia tekutých hrubých ponožiek do leziek, v prípade naomak vlhkejšieho počasia alternuje lososing / canyoning (igelitové vrecúška na lezecky so sebou). Nečakané a dojímavé stretnutia po týždňoch, mesiacoch, rokoch a podobne... papierové kapesníky prídu vhod. Rozhodne prispôsobte pitný režim poveternostným i spoločenským podmienkam! Sa doporučuje silno i výrazne…

15:00 - 18:00
Individuálny zostup do zateplených spoločenských priestorov chaty JAMESu, zahniezdenie sa pri stoloch, trochu tých spoločenských rečí okolo toho a tak podobne. Je tu dôvodné podozrenie, že poniektorí jedinci neodolajú lákavej sebaprezentácii v roli gitarových mágov. Parampapam… tam.

18:00 - 19:00
Pivo, výdatná kapustnica, pečené prasiatko a podobne. Organizátorov podujatia samozrejme poteší, ak dodržíte nepísanú tradícíu a podporíte akciu kolovaním domácich koláčov chutí sladkých i slaných. Vlastne, koláčiky všetkých druhov sú vstupenkou na podujatie!

19:00 - 24:00
Kultúrny program. Prezentácie zážitkov z aktuálneho roka slovom i obrazom.

22:00 - ??:??
Podľa situácie.

KAPITOLA UBYTOVANIE

Rýdze bivakovacie charaktery nepohrdnú na záver akcie presunutím sa do exteriéru v rámci nácviku na orientačne zle trafené zimné výstupy, ktoré sa vo finále prestanú javiť ako jednodňová záležitosť.
Ostatní spacák a karimatka so sebou, pomkneme sa v interiéri a niektorí sa ani nechystajú spať, že. Postele sú vyhradené pre deti!
Tešíme sa na stretnutie s vami![Aktuálna známka: 1,00]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: acloko | Počet komentárov: 2 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Web site powered by phpRS