Dnes je 14. 10. 2019   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1139534
Oktber1059
Dnes9

Adlitzgräben na sucho
Zverejnené 16. 03. 2014 (1941 × prečítané)

Vo februári som spolu s Martinom a Monikou vyrazil obzrieť drytool-ový sektor do neďalekého Adlitzgräbenu. Väčšina ho pozná ako oblasť vhodnú na skalolezenie s vytrvalostnými cestami o dĺžkach pohybujúcich sa okolo 50 metrov a v stupnici od VI a viac. Mne sa však dostala informácia, že nedávno tam miestni vytvorili aj drytool-ový sektor MIXEDLAND. Podľa sprievodcu sa tam nachádza osem ciest od M6+ až do M9-. Pre mňa sú to ešte vysoké čísla, ale tu najľahšiu si trúfnem natiahnuť a možno skúsim aj druhu najľahšiu.

Po príjazde na parkovisko začína povestná groteska o hľadaní sektoru. Blúdime cez všetky sektory, študujeme popis v sprievodcovi, ale márne. Tak si Martin vyskúša zaliezť v lezkách. Na pohľad odhadujeme obtiažnosť na lezitelnú. Trosku posnežuje, ale teplota je prívetivá. Žiaľ bez predošlého rozliezania tuhnú prsty a Martin odsadá. Tiež si vyskúšam na hornom lane v Baturach, lebo lezky som nechal doma. Martin pridá ešte jednu cestu pri ceste. Tam sa stretáme s miestnymi borcami, ktorí nám poradia kde sa nachádza MIXEDLAND. Keď to nájdeme sa začneme smiať, lebo sme šli okolo neho autom a tiež sme ho obliehali aj peso z každej strany.Pozerám sa do sprievodcu a snažím sa nájsť vybratú cestu, ale nech pozerám ako pozerám, museli tu pribudnúť ďalšie cesty a varianty. Z ôsmych ciest tam nachádzam takých 15 s charakterom prevažne previsnutým a vytrvalostným. S malou dušičkou vybaľujem zbrane, mačky, čačky a púšťam sa do najľahšej cesty. Nástup veľmi zaujímavý, zbraň do dierky na páku s príťahom až pod pás a potom náčah na ďalšiu dierku. Potom to už nasleduje po systéme políc. Na každej polici samy piesok, hlina a čo ja viem čo ešte. Napriek tomu lezenie je veľmi pekné. V hornej časti cesty sa strácam. Dlho som neliezol, takže nenachádzam rezervu a musím odsadať. V záverečnom previse opäť odsadávam a skúšam kade by to šlo. Keď nachádzam riešenie dostávam sa k poslednému nitu, kde mi dochádza, že som zrejme v inej ceste, lebo jeden zlaňák je moc vľavo a druhý moc vpravo a aj keď ešte nemám toľko skúsenosti s mixovou stupnicou nezdá sa mi, že by to bolo M6+. Náhle mi nohy vystrelia, visím na jednom cepíne, tak ho rýchlo chytím oboma rukami a urobím zhyb a odsadnem si. Sila by bola, ale nie to vytrvalosti. Takže nabudúce.V marci opäť prichádzame už len s Monikou. Skúšam opäť záverečný previs, ale nie priamo, skúšam ho traverzom vľavo, ale aj to nie je zadarmo. Ale ten zaver k zlaňáku už ide. Potom si to skúšam ešte raz na hornom, ale nech dumám ako dumám stále neviem kade to prvovýstupca myslel. Napriek tomu to považujem za dobru skúsenosť a teším sa keď sem prídem o rok lepšie pripravený a snáď si trúfnem aj na nejaké M7.


[Aktuálna známka: 1,00]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: Lukas Messner Gubani | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Web site powered by phpRS