Dnes je 20. 01. 2022   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1298279
Janur1592
Dnes79

Zlaňák - 19. október 2013
Zverejnené 01. 10. 2013 (3112 × prečítané)

Alpin Club Lokomotíva Bratislava a HK Filozof Bratislava srdečne pozývajú svojich členov a priaznivcov na spoločné stretnutie pri tradičnej príležitosti rozlúčky so sezónou 2013.
Do zlanenia v sobotu, 19. októbra 2013, pod hradným bralom Pajštúna!


Ak sa nás má zima opýtať, čo sme robili v lete, tak udalosť akou je Posledné zlanenie je určite to najlepšie miesto pre prvé kontaktné pohovory v tejto záležitosti. Prípadne na výmenu tých najlepších receptov na zaváranie morálu, aby nám do jari na psí tridsiatok nevyšiel. Príďte sa stretnúť s priateľmi, zlaniť, či len tak prejsť sa pod farbiacim sa lístím, zhodnotiť uplynulú sezónu a načrtnúť si tú ďalšiu. Tešíme sa na vás.POZNÁMKA: kód HORALKA & B 52 platný aj pre tento rok. Pokiaľ nezahreje dostatočne zlaňovacia brzda, bošácka pätdesiatdvojka problém vyrieši.. Takisto v opačnom garde – po zlanení butylka primerane hojivo schladí dlane.

Chcel by som požiadat záujemcov o prezentáciu vlastných diapozitívov, digitálnych fotografií, krátkych videí, aby sa nám ozvali na doleuvedený kontakt, prípadne ma kontaktovali na schôdzi a zároven mi upresnili formát svojej prezentácie, približnú dobu trvania a názov. Všetky dalšie novinky týkajúce sa zlaňáku budeme priebežne upresňovať v diskusii pod článkom.

AKO SA DOSTAŤ NA MIESTO ČINU? (Lonely Planet like guide)

  1. Peší variant – linkou MHD č. 37 (Nový most – Patrónka – Záhorská Bystrica - Marianka) na konečnú. Z Marianky po ČERVENEJ značke cez Borinku až hore k hradnému bralu Pajštúna. Upozornenie – niektoré spoje idú len do Záhorskej Bystrice, nutné sa silno až riadne prizrieť cestovnému poriadku!.
    .

  2. Variant onakvejší – doviezť sa do Borinky intervillage expresom. Ten dvíha kotvy v stanici SAD Mlynské Nivy, s medzipristátim na móle Patrónky (s primeraným časovým posunom cca 15min). V Borinke vystúpiť pri kostole a po ČERVENEJ značke hijó nahor sa.
    Odjazdov autobusov nájdete na známej adrese http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/

PROGRAM:

Sobota 19.10.2012

10:00 - 16:00
Popoliezanie na & rituálne zlanenie z Pajštúna, degustácia tekutých hrubých ponožiek do leziek, v prípade naomak vlhkejšieho počasia alternuje lososing / canyoning (igelitové vrecúška na lezecky so sebou). Nečakané a dojímavé stretnutia po týždňoch, mesiacoch, rokoch a podobne... papierové kapesníky prídu vhod. Rozhodne prispôsobte pitný režim poveternostným i spoločenským podmienkam! Sa doporučuje silno i výrazne…

16:00 - 18:00
Individuálny zostup do zateplených spoločenských priestorov v krčme "Pod Pajštúnom", zahniezdenie sa pri stoloch, trochu tých spoločenských rečí okolo toho a tak podobne. Je tu dôvodné podozrenie, že poniektorí jedinci neodolajú lákavej sebaprezentácii v roli gitarových mágov. Parampapam… tam.

18:00 - 19:00
Pivo, guláš a pod. Guláš je pre členov klubu grátis. Organizátorov podujatia samozrejme poteší, ak dodržíte nepísanú tradícíu a podporíte akciu kolovaním domácich koláčov chutí sladkých i slaných.

19:00 - 22:00
Kultúrny program. Prezentácie zážitkov z aktuálneho roka slovom i obrazom.

22:00 - ??:??
Podľa situácie. V prípade záujmu dostatočne krytého aktívnym smädom účastníkov, pán prevádzkovateľ pohostinstva prisľúbil predĺženie záverečnej hodiny.

KAPITOLA UBYTOVANIE

Rýdze bivakovacie charaktery nepohrdnú na záver akcie presunutím sa do priestoru na zeleno vymachneného altániku pri studničke, kde pri ohni prikurovanom starými historkami sa pretlčieme nocou k ránu. Teda – toto tuším píšem každý rok, ale ešte nikdy sme to nedotiahli dalej ako po tú lúku a na oheň tiež pravdepodobne ani raz akosi nezostal dostatok tvorčích síl. Možno tentoraz.
(Poznámka - štyria z piatich bezdomovcov doporučujú na noc použit nie menej ako dve original papierové krabice od spacákov Ajungilak externe, a per oral užit jednu tetrapak krabicu červeného vína znacky “Nočný fiaker” ).

Tešíme sa na stretnutie s vami!

------------------------------------
  Kontakt:
( Celý oznam | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť oznam )

Web site powered by phpRS