Dnes je 17. 09. 2019   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1137545
September1976
Dnes12

Zlaňák - 5. november 2011
Zverejnené 25. 10. 2011 (3009 × prečítané)

Alpin Club Lokomotíva Bratislava a HK Filozof Bratislava srdečne pozývajú svojich členov a priaznivcov na spoločné stretnutie pri tradičnej príležitosti rozlúčky so sezónou 2011.
Do zlanenia v sobotu, 5.11.2011, pod hradným bralom Pajštúna!


A už opäť meníme prilby za baranice. Blíži sa tá doba. Aká bola táto sezóna?
Teším sa, a nielen ja, na jej prvé hodnotenia od samotných aktérov pri čerstvo načapovanom pive, so žalúdkom zaplaveným tradičným gulášikom a hlavou v plánoch (tentoraz ten zimný tréning fakt neojebabrem, tak prisahám!).

A spomienky. Klasika, ktorú na uzatváraní sezóny nemôžete minúť. Samozrejme, stretnúť priateľov v stave zachovalom a nepoškodenom poteší najviac. Veď to poznáte.

Čo sa týka tradičnej atmosféry podujatia, prevoňanej všakovakými domácimi koláčikmi, preniklo z kuloárov preniklo, že tá krajšia polovica nášho klubu tentoraz bude čeliť pokusu viacerých týpkov fenomenálne nastoliť gender rovnoprávnosť a že týpkovia teda tiež napečú a prinesú. Hovorí sa niečo o tvarohu a jablkách, ale necháme sa prekvapiť.


POZNÁMKA: kód HORALKA & B 52 platný aj pre tento rok. Pokiaľ nezahreje dostatočne zlaňovacia brzda, bošácka päťdesiatdvojka problem vyrieši.. Takisto v opačnom garde – po zlanení butylka primerane hojivo schladí dlane.

Chcel by som požiadať záujemcov o prezentáciu vlastných diapozitívov, digitálnych fotografií, krátkych videí, aby sa nám ozvali na doleuvedený kontakt, prípadne ma kontaktovali na schôdzi a zároveň mi upresnili formát svojej prezentácie, približnú dobu trvania a názov. Všetky ďalšie novinky týkajúce sa zlaňáku budeme priebežne upresňovať v diskusii pod článkom.

AKO SA DOSTAŤ NA MIESTO ČINU? (Lonely Planet like guide)

  1. Peší variant – linkou MHD č.37 (Nový most – Patrónka – Záhorská Bystrica) na konečnú. Odtiaľ po MODREJ značke do Marianky. Z Marianky po ČERVENEJ značke cez Borinku až hore k hradnému bralu Pajštúna.
    .

  2. Variant onakvejší – doviezť sa do Borinky intervillage expresom. Ten dvíha kotvy v stanici SAD Mlynské Nivy, s medzipristátím na móle Patrónky ( s primeraným časovým posunom cca 15min). V Borinke vystúpiť pri kostole a po ČERVENEJ značke hijó nahor sa.
    Odjazdov autobusov nájdete na známej adrese http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/

PROGRAM:

Sobota 5.11.2011

10:00 - 16:00
Popoliezanie na & rituálne zlanenie z Pajštúna, degustácia tekutých hrubých ponožiek do leziek, v prípade naomak vlhkejšieho počasia alternuje lososing / canyoning (igelitové vrecúška na lezečky so sebou). Nečakané a dojímavé stretnutia po týždňoch, mesiacoch, rokoch a podobne... a možno bude v hre aj klubový kotlík. Rozhodne prispôsobte pitný režim poveternostným i spoločenským podmienkam! Sa doporučuje silno i výrazne…

16:00 - 18:00
Individuálny zostup do zateplených spoločenských priestorov v krčme "Pod Pajštúnom", zahniezdenie sa pri stoloch, trochu tých spoločenských rečí okolo toho a tak podobne. Je tu dôvodné podozrenie, že poniektorí jedinci neodolajú lákavej sebaprezentácii v roli gitarových mágov. Parampapam… tam.

18:00 - 19:00
Pivo, guláš, degustácia koláčikov.

19:00 - 22:00
Diashow a podobné príjemné činnosti...

22:00 - ??:??
Podľa situácie. V prípade záujmu dostatočne krytého aktívnym smädom účastníkov, pán prevádzkovateľ pohostinstva prisľúbil predľženie záverečnej hodiny.

KAPITOLA UBYTOVANIE

Rýdze bivakovacie charaktery nepohrdnú na záver akcie presunutím sa do priestoru na zeleno vymachneného altániku pri studničke, kde pri ohni prikurovanom starými historkami sa pretlčieme nocou k ránu. Teda – toto tuším píšem každý rok, ale ešte nikdy sme to nedotiahli ďalej ako po tú lúku a na oheň tiež pravdepodobne ani raz akosi nezostal dostatok tvorčích síl. Možno tentoraz.
(Poznámka - štyria z piatich bezdomovcov doporučujú na noc použiť nie menej ako dve original papierové krabice od spacákov Ajungilak externe, a per oral užiť jednu tetrapak krabicu červeného vína značky “Nočný fiaker” ).

Tešíme sa na stretnutie s vami!

------------------------------------
  Kontakt:
[Aktuálna známka: 0]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: acloko | Počet komentárov: 2 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Web site powered by phpRS