Dnes je 22. 06. 2021   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1258132
Jn2497
Dnes18

Zlanák 23.-24.október 2010
Zverejnené 18. 10. 2010 (3180 × prečítané)

Alpin Club Lokomotíva Bratislava a HK Filozof Bratislava srdecne pozývajú svojich clenov a priaznivcov na spolocné stretnutie pri tradicnej príležitosti rozlúcky so sezónou 2010.
Uvidíme sa v sobotu 23.10. 2010 pod hradným bralom Pajštúna!

.
Bol to vlhký rok. Lepili sa nám karty na ruke v partičke s gravitáciou. To je fakt. Komu neprepršal aspoň raz mádžopytlík, ten snáď ani nebol vonku. Prenesieme teda dobromyseľne a plní pochopenia nejaké položky očakávaní a plánov do roku nasledujúceho. Pri pive, pohode a tradičnom guláši. Veď to už poznáte. Zrekapitulujeme. A keď som už raz požil slovo “tradícia”- verím, že tá krajšia polovica nášho klubu ju neopomenie ani tentoraz a prispeje k atmosfére podujatia výbornými domácimi koláčikmi. Ďakujeme!

POZNÁMKA: kód HORALKA & B 52 platný aj pre tento rok. Pokiaľ nezahreje dostatočne zlaňovacia brzda, bošácka päťdesiatdvojka problem vyrieši..

Chcel by som požiadať záujemcov o prezentáciu vlastných diapozitívov, digitálnych fotografií, krátkych videí, aby sa nám ozvali na doleuvedený kontakt, prípadne ma kontaktovali na schôdzi a zároveň mi upresnili formát svojej prezentácie, približnú dobu trvania a názov. Všetky ďalšie novinky týkajúce sa zlaňáku budeme priebežne upresňovať v diskusii pod článkom.

AKO SA DOSTAŤ NA MIESTO ČINU? (Lonely Planet like guide)

  1. Peší variant – linkou MHD č.37 (Nový most – Patrónka – Záhorská Bystrica) na konečnú. Odtiaľ po MODREJ značke do Marianky. Z Marianky po ČERVENEJ značke cez Borinku až hore k hradnému bralu Pajštúna.
    PPOMÔCKA : stará sentimentálna zlaňáková pechota - hromadný zraz a štart z Patrónky 08:00 hod!
    .

  2. Variant onakvejší – doviezť sa do Borinky intervillage expresom. Ten dvíha kotvy v stanici SAD Mlynské Nivy, s medzipristátím na móle Patrónky ( s primeraným časovým posunom cca 15min). V Borinke vystúpiť pri kostole a po ČERVENEJ značke hijó nahor sa.
    Niekoľko časov odjazdov hodných vašej pozornosti:

    .


Program:

Sobota 23.10.2009

10:00 - 16:00
Popoliezanie na & rituálne zlanenie z Pajštúna, degustácia tekutých hrubých ponožiek do leziek, v prípade naomak vlhkejšieho počasia alternuje lososing / canyoning (igelitové vrecúška na lezečky so sebou). Nečakané a dojímavé stretnutia po týždňoch, mesiacoch, rokoch a podobne... a možno bude v hre aj klubový kotlík. Rozhodne prispôsobte pitný režim poveternostným i spoločenským podmienkam! Sa doporučuje silno i výrazne…

16:00 - 18:00
Individuálny zostup do zateplených spoločenských priestorov v krčme "Pod Pajštúnom", zahniezdenie sa pri stoloch, trochu tých spoločenských rečí okolo toho a tak podobne.

18:00 - 22:00
Pivo, guláš, diashow a podobné príjemné činnosti...

22:00 - 24:00
Podľa situácie.

KAPITOLA UBYTOVANIE

Rýdze bivakovacie charaktery nepohrdnú na záver akcie presunutím sa do priestoru na zeleno vymachneného altániku pri studničke, kde pri ohni prikurovanom starými historkami sa pretlčieme nocou k ránu. Teda – nikdy sme to nedotiahli ďalej ako po lúku a na oheň tiež ani raz akosi nezostal dostatok tvorčích síl. Možno tentoraz.
(Poznámka - štyria z piatich bezdomovcov doporučujú na noc použiť nie menej ako dve original papierové krabice od spacákov Ajungilak)

Tešíme sa na stretnutie s vami!

------------------------------------
  Kontakt:( Celý oznam | Počet komentárov: 3 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť oznam )

Web site powered by phpRS