Dnes je 25. 01. 2021   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1237692
Janur2592
Dnes86

Zápis zo stretnutia ku finančným otázkam a podnetom klubu AC Lokomotíva Bratislava
Zverejnené 22. 06. 2006 (2759 × prečítané)

Diskusia

Zúčastnení: Lubo, Evka, Rado, Palo, Peter, Rasťo


V rámci finančného prispenia klubu svojim členom sme sa rozhodli pre nasledujúce akcie o ktorých by sme radi ešte v širšom priestore diskutovali a následne ich uskutočnili :


-         Pajštúnsky budíček

Ako klub sme k tejto akcii prispeli – organizačne a tiež finančne – sumou 2000 SK,-

Chceli by sme, aby sa táto akcia stala tradičnou z časti pretekárskou, z časti zábavnou a určite hlavne na zobudenie lezeckého vedomia.

Ešte na okraj financovania tejto akcie – tento výdavok nebol schválený členskou schôdzou, ale napriek tomu sme sa ako výbor rozhodli na vlastnú zodpovednosť (a ak s tým väčšina členskej schôdze nebude dodatočne súhlasiť – môžme to riešiť inou formou) finančne a organizačne prispieť.

Pre zúčastnených a aj pre tých, čo sa zúčastniť nemohli je možné nájsť viac informácií  TU

-         THT

Aj tento rok bude v Tatrách tradične veľká Jamesácka akcia spojená s lezením, premietaním a zábavou. Pre zúčastnených a aj pre tých, čo sa zúčastniť v minulom roku nemohli je možné nájsť viac informácií TU. Len tak mimochodom prihlásiť sa treba do 26. júna 2006.

-         Návrh na finančnú podporu zo strany klubu je možný, buď ako čiastočný príspevok pre každého zúčastneného na ubytovanie alebo cestovné náklady. To znamená finančne preukázatelný výdavok. Samozrejme je tiež priestor na inú formu príspevku, ktorú niekto navrhne a členská základňa ho schváli. Výška príspevku je predmetom diskusie.

-         Posledný zlaňák

Chceli by sme pokračovať v už tradičných klubových zlaňákoch – lezenie, občerstvenie, zábava, ubytovanie.

Pre zúčastnených a aj pre tých, čo sa zúčastniť nemohli je možné nájsť viac informácií TU.

-         Finančný návrh na túto akciu je každý rok veľmi podobý – cca 5000,- SK.

-         Propagačné klubové materiály

Máme zámer vytvoriť nové logo klubu AC Lokomotíva Bratislava a následne ďalšie materiály, kde bude logo použité – pečiatku, nášivky, klubové tričká a pod. V priebehu mesiace chceme zrealizovať anonymnú súťaž na nárh loga (je plánovaná finančná odmena pre víťaza – zatial navrhnutá suma 1000,- SK) a následne zrealizovať vyššie spomenuté aktivity. Verím, že tento bod má široký priestor na diskusiu.

-         Klubová akcia – lezenie Súľov

Cez víkend 15 – 16. júl je plánovaná klubová akcia – lezenie na Súlove. Kto, už bol teší sa a kto ešte nepozná túto oblasť má dobrú príležitosť zistiť čím je výnimočná. Je sľúbená dobrá zábava tak ako vždy a vraj aj počasie .... (tak ako vždy).

-         Navrhnutý inančný príspevok zo strany klubu na ubytovanie – zaplatiť náklady na kemp pre zúčastnených členov.

-         Klubová literatúra – sprievodca Slovenské skalky I a II, Peilstein

Treba vymyslieť spôsob, ako sa budú tieto knihy používať spôsobom, aby to prežili a mohli slúžiť všetkým členom dlhodobo. Navrhované je zaviesť knihu pôžičiek a určiť zodpovedného člena, ktorý by sa o knihy staral a evidoval ich požičky. Je tu samozrejme priestor aj na nákup  iného podobného materiálu.

-         Navrhovaný finančný príspevok zo strany klubu je zaplatiť tieto materiály po schválení členskou základňou.

-         Klubový spoločný materiál – určený nie na lezenie

Pokračovať v nákupe materiálu vhodného pre použitie pre všetkých členov. Momentálne do tejto kategórie patrí klubový stan, ktorý je k dispozícii ktorému koľvek členovi klubu.

-         Navrhovaný je kombinovaný varič, nádoby a náradie na varenie. Finančnú sumu treba upresniť v diskusii.

-         Iné návrhy a píspevky

-         V diskusii ...


            Taktiež sme riešili a snažili sa nájsť princíp na využitia, použitia, získania nejakej časti peňazí z klubu. V princípe su dva možné varianty (zatial sme ďalší neidentifikovali).

  1. Nezištná podpora klubovej činnosti

Jedná sa tradičný význam slova dar – podpora klubu v jeho činnosti a aktivitách bez toho aby si darca nárokoval na nejakú finančnú odmenu alebo akýmkolvek spôsobom zasahoval do činnosti klubu.

Ako príklad by sa dalo povedať  - darujem klubu istý finančný obnos, pretože verím v ich činnosť, že napríklad podporia mládež v športovej aktivite. Mohlo by to byť napríklad na podnet kamaráta, ktorý si práve robí základný kurzu v klube. Nebudem tento príspevok podmieňovať napríklad tým, že dostane nejaký materiál z časti mojich darovaných peňazí alebo podobne ...

  1. Čiastočne kapitalistický model finančnej činnosti

V princípe sa jedná o službu ja tebe, ty mne. Je to príspevok do klubu za istých – aj keď legálnych, napriek tomu podmienok alebo zásahov do činnosti klubu. Napríklad by to mohlo byť  - viď predchádzajúci príklad, podmienka, že dostane z časti mojich poukázaných peňazí špičkový výstroj a čo zostane môže klub použiť podľa vlastných zámerov.


Toto sú v krátkosti oba modely. Ešte je k tomu zaujímava oblasť odmeny pre člena klubu, ktorý dokáže nejakých darcov alebo prispievatelov do klubu dotiahnuť – respektívne ich prostriedky. Navrhovaná časť je 30% z prínosu pre klub.

Príklad: Nájdem kamoša investora a presvedčím ho o najlepšom spôsobe ako môže niekomu – klubu pomôcť. On daruje bez nároku 10000,- SK. Ja ako člen sa potom prihlásim o svoju časť 30% = 3000,- SK.
[Aktuálna známka: 0]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: acloko | Počet komentárov: 156 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok )

Web site powered by phpRS