Dnes je 20. 09. 2019   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1137784
September2215
Dnes3

Rýchla správa z lezenia na Predhorí.
Zverejnené 30. 06. 2003 (2639 × prečítané)

(27.6. - 29.6. 2003)
V piatok večer sme sa vybrali taká menšia partička očíhať skalky na Predhorí.

Predhorie je taká pekná lezecká oblasť pred Považskou Bystricou (http://www.jamesak.sk/spr_prie.htm). Zostavu sme tvorili Rado, Hanka, Farky, Zuzka a ja Maro, ako taxikár. V Blave sme sa nejako pozbierali. Natankoval som benzin (časť aj na nohanice..) a mastil som k Treksportu pre Farkyho. Tam ma už čakal s neznámou sypmatickou dievčinou zvanou Zuzka (neskôr som sa dozvedel, že je z HK Filozof). Dostal som hubovú že meškám, nalodili sa mi na palubu a svišťali sme smer Vinohrady pre Rada s Hankou. Po vyložení nepotrebných súčastí auta a uložení šiestích báglov sme vyrazili okolo ôsmej večer z Blavy smer dialnica. Cesta ubiehala v pohode, kým som si neuvedomil, že som si doma zabudol karimatku aj spacák. Ale povedal som si, že noci sú teplé tak čo (ešte som netušil, aký je to krutý omyl). Na lúku sme trafili, aj potok tam bol, aj šopa, vybalili sme auto, všetci zaľahli na karimatky a ja som zaľahol v aute a tešil som sa, že je celkom teplo. O tretej som vstal, lebo mi bola zima a začal som čakať na slnko. To si dalo poriadne na čas.

V sobotu sme išli liezť na dolné skaly (Bronzová). Zľava to začína cestami za 5 a postupne prechádza cez 6 po 7-/7. farky ťahal cesty ako drak. Hanka s Radom sa tiež činili a ja som si skúšal cesty TR. Zuzka liezla tiež o 100 6 a keď som sa dozvedel že lezie od minulého roku, povedal som si že si musím vstúpiť do svedomia a začať makať aby som sa nemusel hanbiť, keď sa ma zima opýta čo som robil v lete. Nejako sa mi tie hodnotenia ciest nezdali, keďže päťka na Pajštúne je aspoň o stupeň ľahšia ako päťka na Predhorí. Nevadí, človek sa najviac naučí pri lezení na hranici a cesty za 5, 6 a 7 sú dobrou školou aj pri TR. Lezenie tam bolo super, skala kúsok od cesty pekne v tieni stromov. Druhá partia, z Filozofu, bola liezť na horných skalách a vraj tam bolo trocha teplejšie... :-)

Večer sme zbehli k autu, vychladili pivko v potoku, najedli sme sa, zahrali karty a išli unavení spať aj napriek lákavým ponukám filozofov na bujarú noc. Noc bola fajn, tradičný budíček o 3:00 na chlad, 6:00 presun na najbližie slnečné miesto a zohrievanie stuhnutých kolien pri čítaní knihy "Pan Kaplan má třídu stále rád" - môžem odporučiť. Postupne sa na vyslnené miesto presunula aj Zuzka, filozofi aj lokomotiváci. My sme sa rozhodli ísť na horné skaly. Prístup hore bol menej luxusný ako na dolné skaly, ale šlo to :-) Odmenou za výšľap boli krásne skaly obrátené na juh, kde máte istotu, že vám tam v lete nebude zima. Cesty sú tam tak 15-20 metrové (boli sme v úplne pravej časti od "Typickej rozcvičky"). O lezení nie moc čo písať. Farky si pochrochtával vo všetkých cestách ktoré ťahal jednu za druhou. Hanka s Radom si povyberali tie svoje a ostatné si skúšali TR. Ja som si jednu natiahol a v ostatných som si v duchu cibril svoj slovník vybraných slov. Fajnové bolo najmä "Žiletkové blues" VI, ktoré si pochvaľovala najmä Zuzka. Mraky nás mali radi tak sa na nás chodili často pozerať. Farky okrem bezuzdného ťahania ciest stihol prichýliť aj jedného kliešta a obetavo ho kŕmil...
Okolo tretej sme sa začali pomaly baliť a presúvať k autu. Rado ešte vyhlási súťaž o zlatého tigra pri zostupe, ale nikto neuskutočnil seriózny pokus. Dole sme sa umyli, zbalili a vyrazili na cestu domov. Cestou sme sa ešte najedli v reštike vo Sverepci (asi 5 km smerom na Považskú Bystricu).

Výsledkom celej akcie boli nové zážitky, vstúpenie si do svedomia a prísľub seriózneho tréningu, spoznanie že aj turisti si radi zalezú, zistenie že aj iné kluby majú pekné horolezkyne ;-) a večerná exhibícia neznámeho jazdca na Pionieri (trial cez les, jazda bez rúk/nôh a iné eskamotérske kúsky, ktoré koncom sezóny už iste budú mať vysokú umeleckú úroveň).

maro[Aktuálna známka: 0]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: maro | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: maro )

Web site powered by phpRS