Dnes je 27. 01. 2021   | Počasie v Európe | Sprievodcovia | Weblinks | Download | Rozšírené vyhľadávanie    
  Články
Úvodná stránka
Kde sme boli
Metodika
Fotogalérie
Rady a tipy
Klubový život
EL LOCO
Pajštún
Najčítanejšie články
Ako písať články

  LokoFoto

  Fórum + odkazy
Fórum
Rýchle odkazy

  O nás
História klubu
Stanovy
Spomíname
Kontakt na nás

  Registrácia čitateľov
Ak máte záujem dostávať nové články na Váš email, zaregistrujte sa na odber noviniek.
Registrácia

  Počítadlo prístupov
Celkom1237982
Janur2882
Dnes75

Nelezte bez dokladov!
Zverejnené 20. 12. 2002 (5184 × prečítané)

JAMES spustil pilotný projekt tzv. HOROPOLÍCIE.

Stalo sa v decembri na Pajštúne v podvečerných hodinách.Nechajme prehovoriť priameho aktéra Mara:
"Stúpal som pokojne ako smrad nad čerstvým hnojom..klasiku ČUDENLY KLOBÁSOM.. Trochu kosa na prsty ale dalo sa. A zrazu zľava si to ku mne prisóloval traverzom nejaký divný týpek s divnou reklamou na prilbe...
Povedal salutujúc "DOBRÝ DEŇ PÁN LEZEC" a požiadal ma aby som zaštandoval. Predstavil sa ako nejaká guma z akejsi HOROPOLÍCIE JAMESU! Takže na toto ide naše členské...

klikni na obrázok pre veľkú fotku


Chcel po mne v predpádovej pozícii členský preukaz Jamesu.. ej či to bolo aspoň trochu vtipné.. akoby nestačilo že po nás metajú z hradieb paštikári tehly a zuhoľnatené špekáčiky..teraz aj toto?!?"
klikni na obrázok pre veľkú fotku


Keď sa Maro diskrétne ohradil akože o čo tu šlape, dostalo sa mu spolu s oprávnením ku kontrole profesionálnej odpovede:
"PÁN LEZEC..VYSKAKUJETE?!? JA VÁM TU VYTLČIEM VŠETKY BORHÁKY A STE SKONČIL!!!". Následne bola na Marovi spáchaná kontrola platnosti členského preukazu,kontrola metodicky správneho naviazania na lano,preskúšanie zo znalostí Prvej pomoci po zemovke a pravidla troch bodov pri lezení.

klikni na obrázok pre veľkú fotku


Nechajme ďalej hovoriť Mara:
"Nemohol ma na ničom nachytať, v našom oddieli sú základné kurzy na vysokej úrovni, ale jasnéže niečo MUSEL nájsť. Chcel mi napariť pokutu za ojazdenú gumu na lezečkách a vraj nemám zimný dezén, ale čo kradnem? Potom ma začal pérovať za nečitateľné kontrolné značky UIAA na oboch koncoch lana a za liepanie sa bez rozsvietenej čelovky v zimnom období, no a za reči o Skrytej kamere mi prisolil tučné love navrch. A vraj keď sa mi nepáči, môžem s handrou vysólovať všetky okná na VÚBečke. Nemám to vraj brať osobne, mám si to vraj predstaviť ako cestnú kontrolu. Hneď mi svitlo a podmastil som ho dvomi expresmi a bolo po probléme, aj preukaz mi vrátil, aj nejaké madlá poradil.
Ale aj tak je to svinstvo! Podľa mňa je to pri súčasných cenách horolezeckého materiálu nový spôsob ako si niektorí vyvolení ako orgáni dopĺňajú výstroj na expedície prezentované v tých lesklých časopisoch".

Zdá sa,že staromilské radikálne lezecké kruhy volajúce po zachovaní status-quo v etike,čistote lezenia stavili na represívne metódy presadenia svojich názorov a tiež akoby sa snažili zbierať dôkazový materiál o úpadku lezenia na Slovensku po zavedení voľného členstva..

A preto sú na mieste minimálne tieto otázky:

  • bude HOROPOLÍCIA vykonávať kontroly v terénoch od VII stupňa vyššie z lezeckej pozície zdola,alebo zlanením zhora?
  • vyvolajú tieto kroky ako odozvu vznik vertikálneho podsvetia?

EL LOCO


Súvisiace články:
PF 2003 (30.12.2002)
Nové trendy istenia. (20.12.2002)

[Aktuálna známka: 2,13]
hodnotenie článku (ako v škole)   <--1 2 3 4 5 -->   

( Celý článok | Autor: EL LOCO | Počet komentárov: 7 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: EL LOCO )

Web site powered by phpRS