Kokosy 2015

Autor: acloko (mailto:acloko@aclokomotiva.sk), Téma: Kam pôjdeme
Vydané dňa 09. 12. 2015 (2842 × prečítané)
Delená strava? Bezlepková diéta? Nejaké iné tajomné alchymistické postupy v životospráve s cieľom dostať sa hore a udržať formu? Blahodárne účinky posilovne? Akurátne napružené svalstvo zo zumby? Prisaháte na kalinestiku a dve nepasterizované pivá po tréningu? Tak teda nech sa páči previesť teórie do praxe na kolbišti pravdy!
Pozývame vás zavítať na 14. ročník podujatia Kokosy na snehu.


Je tu opäť špeciálny predvianočný pochodový paušál, ktorý si zaktivizujete svojím chladnokrvným príchodom na určené miesto štartu v sobotu 12.12.2015. Starí veteráni ako i zážitkami ešte nepopísaní novicovia podujatia, stretneme sa teda na Zochovej chate a vydáme sa južným smerom za súhvezdím Orióna naplniť i tento ročník príbehmi či orientačnými dezinterpretáciami bytia. Všetko bude ako v predošlých ročníkoch.. keď o 21:00 hod. vystúpime z autobusu do tmy a možno že aj osviežujúceho sneženia na konečnej pri Zochovej chate a pôjde nám karta. Musí ísť. Takto to býva už roky rozdané. Nasleduje štandardné fotografovanie účastníkov zájazdu na pozadí zanedbanej autobusovej zastávky. Ak tá cieľová fotka v Rači počtom osôb nesedí, sme schopní na základe týchto účtovných rozdielov vydokladovať prípadné straty podujatia. Pre poriadok, i pre históriu.


Mapa trasy

Skúsenejší viacnásobní účastníci Kokosov sa môžu tešiť na orientačné peklo pri stúpaní do hmly na Čertovom kopci, prešlapávanie snehu alebo na kosť mrazivý prefuk severozápadných smerov. Ak je nám to teda súdené i tento rok. Nováčikovia na trase zase ocenia príhodnú možnosť absolvovať ostrý test záťaže termo - membránových materiálov, prípadne globálne pozičných strojov pekelných, ktoré ich stáli toľký mrzký peniaz. Ani po rokoch nie je rozhodnutá otázka koľko že to vlastne prejdeme k ránu. Či skromných 30 kilometrov alebo rozšafných štyridsať alebo niečo medzi tým. Skrátka, tento akčný programový balíček si určite na noc zo soboty 12. 12. 2015 na nedeľu objednajte.
Vážená klubová i široká odborná verejnosť, stretneme sa v poslednom večernom autobuse na osudnom smere. Je len jeden pokus: 19:50 vyráža z AS Mlynské Nivy autobus (102421 767) na Zochovu chatu. Zraz účastníkov v hale nad aktuálnym nástupiskom spoja. Istotu, že sa do autobusu dostanete máte len tu! Obyčajne na zastávkach Krasňany, či Rača býva už slušne našlapaný.

TRVALE PLATNÉ UPOZORNENIE - určite si nezabudnite protisnehové návleky a rezervné ponožky, v prípade riadneho humáču sa budú hodiť. Naimpregnovať boty, slipy, čelovky!

TRVALE PLATNÁ VÝSTRAHA - NIKDY NEJEDZ ŽLTÝ SNEH!

PRISTAVENIE PRVEJ RANNEJ ELEKTRIČKY NA ZASTÁVKU ZDARMA!

MILOVNÍKOM PRESNEJ POZÍCIE
- svojich GPS miláčikov si môžte nabaliť sebou. Povolené sú samozrejme všetky navigačné prístroje a pomôcky vrátane glóbusu.