Pajštúnsky budíček 2014

Autor: acloko (mailto:acloko@aclokomotiva.sk), Téma: Pajštún
Vydané dňa 19. 03. 2014 (2476 × prečítané)
Pozývame vás na Jarný horolezecký zraz - 12. ročník bratislavského horolezeckého zrazu PAJŠTÚNSKY BUDÍČEK, ktorý sa uskutoční v sobotu 12. 4. 2014 na Pajštúne pri Borinke.

Cieľom zrazu je nadviazať na tradičné stretnutia horolezcov, umožniť vážnym borcom aj rekreantom na jednom mieste stretnúť kopu známych, v pohode si zaliezť, pospomínať na staré časy aj naplánovať nové lezecké projekty. Vítaní sú aj sympatizanti z radov potenciálnych lezcov, ktorí chcú začať s lezením. Oba usporiadateľské kluby sa venujú práci s nováčikmi a môžete tu získať prvé kontaktné informácie.


Súčasťou jarného horolezeckého zrazu bude súťaž v lezení. Pravidlá súťaže sú nastavené tak, aby si s chuťou a dobre zaliezli aj „nepretekárske typy“ a oplatilo sa prísť aj expertom. Skrátka aby si zaliezli všetci. Každý zaregistrovaný účastník obdrží tradičnú kocku magnézia.
V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presúva na nedeľu 13. 4. 2014.

Program - sobota 12. 4. 2014

Kontaktné osoby: Vlado Linek, 0903 775564, Ľubo Jašter Galanský, 0905 410950

Upozornenie: Pretekári a ostatní účastníci sa zúčastňujú na vlastné náklady a nebezpečenstvo. Doporučujeme používať prilbu.


Pravidlá pretekov - Preteky budú mať dve kolá.

1. kolo - lezecký maratón


Cieľom prvého kola bude vyliezť počas vymedzeného času 4 hod. maximálny počet ciest. Cesty sú obodované podľa obtiažnosti. Súťaží sa v troch kategóriách A, B, C. Kategória C je určená pre lezeckých nováčikov a veteránov, kategória B pre pokročilých lezcov a kategória A pre expertov. Dvojice môžu liezť ľubovoľné cesty z priloženého zoznamu. Zaradenie do kategórií sa uskutoční po ukončení súťaže:
Usporiadateľ si vyhrazuje právo obmedziť pohyb v lezeckom teréne, z dôvodu ochrany prírody alebo z bezpečnostného hľadiska, z dôvodu nevyhovujúceho stavu niektorej z ciest.

Z dôvodu ochrany prírody sú zakázané tieto cesty:

Označenie ciest je podľa sprievodcu z Horolezca 5/2012.


Zoznam ciest

Kategória C:
Je to 27 ciest.

Kategória B:
Je to 27 ciest.

Kategória A:
Je to 27 ciest.

2. kolo - lezenie na rýchlosť

Po prestávke bude druhé kolo, v ktorom bude každý pretekár liezť jednu z troch vybraných ciest na rýchlosť štýlom TR.

Cesty 2. kola:


Každý lezec si môže vybrať cestu 2. kola bez ohľadu na kategóriu, v ktorej súťažil v lezeckom maratóne. Pretekár má dva pokusy. Jeden pád, resp. odsadnutie do lana znamená vyčerpanie pokusu. O poradí v tomto kole rozhodnú najlepšie dosiahnuté časy z dvoch pokusov.
Súťaží sa v troch kategóriách - muži, ženy, deti do 15 rokov.


Tak priatelia, lezečky sa nám pomaly navracajú zo zimných podliepacích hniezdišť, neklamný príznak príchodu jarnej časti lezeckej sezóny. Je čas konvertovať z instatnej umeliny za vertikálne gastráče na zdravšie a šťavnatejšie ekobio chyty. Nuž, keď sa vertikálne obtiažnosti varia z čerstvých prírodných surovín, hneď človeku inak chutí.

Dostretnutia, dovylezenia a pri pive a guláši dosplánovania sezóny 2014!