Alpin Club Lokomotíva Bratislava

http://aclokomotiva.sk
Aktuálny čas je 06 Aug 2020, 20:21

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Vyjadrite sa k webu!
PoslaťNapísal: 10 Feb 2004, 10:36 
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Kedze ubehol zhruba 1 rok od uvedenia stranky http://www.aclokomotiva.sk do zivota, chcem vas poziadat o napisanie svojich nazorov na jej doterajsiu cinnost a predstavy o tom ako by sa mala vyvijat v buducnosti.
Vitane su hlavne kriticke pripomienky a konkretne nazory. Bezobsazne vety typu "je to nahovno/super" nam so zlepsovanim nasej stranky velmi nepomozu!

diky
admin

PS: Ocakavam burlivu debatu

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Feb 2004, 11:25 
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Vidim, ze az take burlive to nie je.

Takze par nametov:
1. mal by za dizajne webu nejako pravidelne menit, alebo ste si zvykli na takyto a ste proti zmenam?

2. ak sa v diskusii/odkazovaci zvrhne nejaka debata do osocovania a invektiv, mam to ako admin nechat bezat, alebo prispevky ktore su zjavne mimo a napisane v zlom dusevnom rozpolozeni zmazat (tzv. moderovana diskusia)?

3. ste za to aby zverejnovane prispevky boli upravene, pripadne vracane autorom na prepracovanie, pokial sa adminovi bude zdat ze nie su vhodne na zverejnenie? (vulgarnost, bezobsaznost, slaba uroven). Alebo chcete na svojich strankach vidiet vsetko co tam pride, aj ked pred inymi navsetvnikmi ktori nebudu v obraze, nasa stranka moze hodnotovo klesnut? :shock:

4. mate vobec zaujem o tuto stranku, pripadne je vam to jedno, ked sa tu nikto neozval a pritom informacia o tomto prispevku bola poslana minimalne 50 ludom mailom? :cry:

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: len tak
PoslaťNapísal: 12 Feb 2004, 14:35 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Obrázok užívateľa

takze odpovedam:

1. design aky je teraz je ok , a myslim ze by sa nemal menit, jedine co mi vadi su tie ikonky vedla clanku v pravo (panacikovia, fotoaparat ci hora) zdaju sa mi take ze tam nepasuju, uz som o tom s Marom kedysi hovoril, ale zatial sa mi nepodarilo vymysliet co miesto nich, mam na mysli miesot nich nieco krajsie.
Miesto nadpisu "Fotka tyzdna" rozmyslam nad inym lebo ani zdaleka sa ta fotka nemeni kazdy tyzden.

2. po skusenostiach z minulosti si myslim ze by diskusia mala byt moderovana, hadky robia zlu krv, bol som svedkom hadky aj nazivo a nebolo to nic prijemneho, tam som nemal moznost/sily to moderovat :-) , ale tu mame tak to skusme tak robit, aj ked myslim ze sa to uz nezopakuje. (dufam)

3. aby som sa priznal tak neviem, sam niekedy klajem ako pohan pri lezeni a snazim sa polepsit, ale zas preco nepisat veci tak ako sa deju :-)

4. citujem Fucika : "Ludia piste" (lebo to napisal inac?:-) ... nemusia to byt len clanky dlhe ale aj vecicky na par riadkov, kde ste boli a co ako a par fotiek, a nie len z lezenia, ale vsetko co suvisi s "outdore" :-) ... hory, skalky, hrebenovky, SKIALP,jaskyne... vsetko ... ak sa niekam chystate tak skuste napisat ze co sa pripravuje, nejake informacie, mozno sa o tom strhne diskusia , pridaju sa ludia , skusenosti.

takze tak , toto ma len tak v rychlosti napadlo

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Feb 2004, 14:45 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Obrázok užívateľa

JO! a este jedna vec

Ak to citate niekto kto nie ste z nasho klubu, ale radi by ste niekde napisali o svojich zazitkoch tak sa prosim nebojte , myslim ze vam v pohode poskytneme priestor ... prihovorim sa u admina :-))

samozrejme nechcem z toho vyrobit lezec.cz , predsa len tu to klubove stranky, ja len chcem citat vela vela clankov :o)

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: vinadri sa k webu
PoslaťNapísal: 12 Feb 2004, 17:29 
už poslal príspevok
už poslal príspevok
Obrázok užívateľa

:D :twisted: Ja som spokojný az na tu zamyslanu cenzuru.
preco by sa malo nieco "moderovat"??? ak tam budu fakt sproste slova a o tom pochibujem tak nech sa to cenzuruje.
Ma to byt diskusia na kazdú a hocaku temu. A som presveceny ze tato web-strana a Maro,choze a iny klobuk dolu pred vamy by bez ""invektiv"" ako to bolo nazvane ,by bol suchy ,ja osobne to povazujem za zdravu vymenu nazorov. :lol: :lol:
Inak niečo by ste mohli spraviť z timito dvoma nazvamy Diskusia a Odkazovac, velmo často si to milim a to ze ides liezt? :P :P :P je uplne zbytocne. :roll:

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: k tomu
PoslaťNapísal: 12 Feb 2004, 18:50 
Ja tak priamo k tym bodom:
1. Ked som zacal chodit na stranku, tak sa mi zdala prilis komplikovana a neprehladna. Ale je to len moj nazor. V zozname akcii na hlavnej stranke je uplne zbytocny posledny riadok ku kazdej akcii, nechal by som tam jedine autora.
2. Diskusiu necitam, ale keby som tam objavil svoje meno v kontexte s dajakymi nadavkami alebo osocovanim, asi by ma to nepotesilo. Predpokladam, ze ked niekto proti mne nieco ma, tak mi to povie do oci a nebude sa skryvat za "firewall".
3. Asi by nebolo zle zaviest oponenturu clankov. Jedna vec je, ze clovek zaveseny zoper metrov nad zemou zaklaje, ale zasa sa to nemusi doslovne davat do clankov, pripadne davat do clankov len nadavky. A potom, snad by bolo dobre, keby ten clanok o niecom aj bol. Tym myslim, aby mal taku informacnu hodnotu, ze ked si ho niekto precita, tak si povie: "Tam musim ist aj ja. A uz aj viem, ako na to."
4. Myslim, ze takato stranka je fajn prezentacia pre klub a dokaze pritiahnut novych clenov, pripadne aj dajake tie ponuky na specialne akcie (myslim od jednotlivcov). Ale mala by mat tym padom urcitu uroven, inak bude posobit opacne.

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Feb 2004, 16:23 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Tak ako na to? :D

Ad1: Dizajn je myslím si vyhovujúci a prosím, prosím ho nemeniť. Veď sa za chvílu s tých zmien zbláznim. Úplne mi stačí upgrady rôznych programov. Veď než sa jeden naučím, už ho za "mierny" poplatok softwarové firmy modifikujú. :evil: A nechal by som aj kolonky odkazovač a idete liezt. Je fakt, že sa občas prelínajú, ale myslím si, že sú veľmi pohotové a majú svoj význam pre rýchlu informáciu. Hromada príspevkov sú len krátke oznamy, pripomienky a ťažko by sa v diskusii niekde začleňovali. Nakoniec aj diskusia na ľubovolné témy je štrukturovaná. A "idete liezť" je ako interná pošta celkom fajn. To, že si ju niekto pletie je skôr jeho problém. :D

Ad2: S tým moderovaním diskusie by som si to Maro riadne rozmyslel. Ja by som teda na seba nechcel prevziať funkciu vrchného cenzora :!: :evil: Určovať, čo je vhodné a čo nie :?: :roll: Aj keď sa v diskusii občas vyskytnou tvrdšie slová zas tak nevadí. Dá sa na to koneckoncov nereagovať. A niektorí ludia si občas potrebujú vymeniť ostrejšie názory. Aj to patrí k životu. A určite viac ako cenzúra :!: :!:

Ad3: Je to isté ako bod 2. Zatial som si nevšimol, že by nejaký článok bol out. Každý má právo sa vyjadriť a tak vyjadriť, ako najlepšie vie. Veď aj členstvo v odieli je dobrovolné a aj prístup na túto stránku je volný. Zas by si sa musel pasovať na "vrchného cenzora" :twisted: a potom by bolo potrebné aj prístup obmedziť len pre V.I.P. s excelentným klubovým preukazom a stanoviť pravidla fungovania "zednárskej lóže" :!: S tým nemôžem súhlasiť.

Keby sa niekedy vyskytol problém s nejakým grafomanom, ktorý sa tu vyložene odbavuje (aj to sa stáva), potom je možné po diskusii na klubovke jeho príspevky kolektívne zrušiť. Myslím si, že nie je potrebné sa obávať o úroveň stránky. Je to volné a slobodné fórum, do ktorého sa vyjadrují rôzní ludia a tak to má aj byť. Až s toho spravíme uzavretou zaheslovanou spoločnosť s internými pravidlami, potom je možné zaviesť aj cenzúru. Ale to sa ma už nebude týkať. Nakonec aj na "lezci" sa občas preberajú hodne horúce témata a invektívy tam poletujú s riadnou razanciou a aj tak (a pre to) je to najnavštevovanejšia stránka.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 16 Feb 2004, 17:47 
už poslal príspevok
už poslal príspevok
Obrázok užívateľa

Ahojte,
moje pripomienky k webu?!
priklanam sa k Rastovmu nazoru, aj ked niesom pocitacovy antitalent a pohyb na strankach mi nerobieva problemy, v niektorych momentoch sa mi vidi nasa stranka dost neprehladna, napr.kym som prisla na to ako odpovedat na tuto temu tak to chvilku trvalo, uznavam chce to prax, ale nemam tolko casu! :shock:
Dalsou konkretnou pripomienkou je vyber fotografii na stranku, som jednym s prispievatelov fotiek a poznam fotky aj vas ostatnych, vacsinou chodime na akcie spolu, ale vyber fotiek, vobec nieje chronologicky, postupnost ich zaradenia nevypoveda o diani na danej akcii, a aj samotny vyber..... (vsak su tam aj krajsie fotky) :(
uznavam, ze aj my prispievatelia by sme mohli zuzit vyber posielanych fotiek na minimum, potom by Maro nemal nadbytocné starosti s ich redukciou, a co sa tyka ich chronologickeho zaradenia, mozno by nebolo odveci, pred "zavesenim" na stranku vidiet danu fotogaleriu! :idea:

tolko kriticke pripomienky :D
teraz trochu chvaly, design stranky je fakt na vysokej urovni!
:D
mohli by sme viac prispievat s clankami z akcii! co sa tyka upravy clankov, som jednoznacne za, ak su nevhodne, nemaju tam co robit, ak su bezobsazne, alebo chabe, tak sorry, admin. tam nieje od toho, aby robil robotu za inych, chces prispiet, tak si daj jednoducho na tom zalezat!

tolko ja
Han-Monty

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Feb 2004, 18:24 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

1. dizajn stranky by som istotne v najblizsej dobe nejak vyrazne nemenil, suhlasim vsak, ze menej roznych podsekcii by istotne prospelo k lepsej a rychlejsej orientacii (odkazovac, diskusia, idete liezt, by sa dali napriklad vsetky skumulovat do diskusie, bez najmensich problemov).
Dizajn podla mna nie je hlavnym problemom, dolezitejsie je, aby stranka prinasala aktualne a zaujimave informacie, aby ludia prispievali a nestavali sa bokom, ze ich sa klubova stranka netyka...

2. som (zatial) proti cenzure, nemam rad prikraslovanie skutocnosti, zakryvanie oci, budovanie imidzu, ktory nie je pravdivy. iste, je mozne, ze nastane situacia, kedy bude potrebne pristupit napriklad k vymazaniu odkazu v odkazovaci, z dovodu hrubej urazky (taketo "riesenia" problemov na stranku nepatria) - otazka znie, kto bude o tom rozhodovat (len admin? navrhoval by som vedenie klubu)

zatial tolko - ostatne neskor

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 17 Feb 2004, 13:57 
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

choze píše:
iste, je mozne, ze nastane situacia, kedy bude potrebne pristupit napriklad k vymazaniu odkazu v odkazovaci, z dovodu hrubej urazky (taketo "riesenia" problemov na stranku nepatria) - otazka znie, kto bude o tom rozhodovat (len admin? navrhoval by som vedenie klubu)

To je nerealne, to by sa kvoli tomu mohla rovno zvolat clenska schodza a hlasovat o tom, ktory prispevok vymazat a ktory nie, potazmo by bol admin/moderator povinny na kazdej schodzi predkladat analyzu diskusnych prispevov... :shock:

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 17 Feb 2004, 16:50 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov

Tot par mojich myslienok:

1) nemenit dizajn. je dobry, prehladny a neviem, co by sa dalo na nom vylepsit - ale mozno mam slabu fantaziu. rozhodne by som nemazala "Idete liezt" a ani "Odkazovac" - maju svoje opodstatnenie a kto ho nechape, nech navstevuje len tu "zalozku", ktoru chce. urobila by som ale nieco s fotkou tyzdna, pretoze Peto ma pravdu, ked tvrdi, ze tam ta fotka tyzdna nebyva len tyzden ale dlhsie. taktiez by som sa snazila trosku obmienat horuce info - ktore byva pisane nad "zalozkou" (Horo)Lezectvo.

2) osocovanie a invektivy sa tu zatial zbehli len 1x a odvtedy sa to neopakovalo. medzi horolezcami som zatial nasla len inteligentov, ktori vedia, ze problemy treba riesit medzi styrmi ocami a nie cez web. ludia, ktori nepoznaju pisatelov zvacsa neosocuju, takze si myslim, ze MODEROVANA DISKUSIA NIE JE NUTNA a ani potrebna.

3) clanky poslane na web boli zatial dost v pohode a myslim si, ze ked si sucasna generacia moze dovolit zapliest vulgarizmus uz aj do divadiel, tak web par nadavok znesie. inak inteligentni pisatelia riesia podobne problemy napisanim prveho pismenka s nasledujucimi bodkami.
cenzurovanie vyvola v radoch pisatelov len nevolu, adminovi prida pracu naviac (uz aj tak teraz nestiha) a citatelia nebudu moct dobre precitit situaciu opisovanu v clanku. bezobsaznost sa definuje dost tazko, kedze sme na stranke mali aj pochod Cesta hrdinov SNP, ktory s lezenim nema nic spolocne....... (mne sa vsak jeho priebezne dokumentovanie velmi pacilo)

4) otazka je "bezobsazna", kedze pisem svoje nazory!!! :D

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 24 Feb 2004, 12:01 
Vidim, ze sa zhovievavo vyjadrujete k tomu, co sa nedavno publikovalo na stranke. Mozno by ste sa na to mali pozret ocami cudzich ludi, ktory na nu zabludia, a pripadne porozmyslat, co si asi tak o nas myslia.
Pred asi 15tim i rokmi sa mi stala takato vec: siel som s jednym kamosom po ulici a nadaval som o106 na istu osobu. Ziadny servitok na ustach, jedna nadavka za druhou. A zrazu som zistil, ako sa na mna ktosi diva z okna. Ani neviem kto to bol, ale vtedy som si uvedomil, o com to je. Odvtedy nenadavam. V duchu si poviem vselico, niekedy aj von vyklzne, ale rozhodne to nepisem na verejne platky. Ziadne vybodkovanie textu tu nepomoze. Jednoducho to tam bud je alebo nie je. A samozrejme to aj volaco svedci o dotycnom. A ci vam to uz paci alebo nie, v tomto pripade aj o ostatnych clenoch klubu.
Mam vlastnu webovu stranku, v poslednej dobe dost zanedbanu, ale planoval som upgrade aj s odkazom na klubovu stranku. Pravdepodobne ho vsak nedam. Citil by som sa trapne, keby sa niekto z mojich znamych ci kolegov (a nielen tych co maju meno dvakrat tak dlhe ako ked sa narodili) na nu pozrel a tam velkym napisom.....
Sorry, ale toto nemusim. Vy ostatny snad ano?

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 24 Feb 2004, 14:00 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

ahoj rasto,

k tomu farkyho clanku len tolko (lebo zrejme na ten narazas). Zopar krat som liezol s Farkym a viem ako nadava, ked lezie, cim vacsie pakaren a problemy, tym nadava viac, a este horsie, ako to bolo v tom JEHO clanku (ktory sa mi inak paci). Osobne by som tam ani to bodkovanie nedaval, by sa mi to pacilo este viac :)
Ked mu ide o "kejhak" tak nadava bez bodiek a viem, preco to robi...
Obcas mi to liezlo az na nervy, ale ked som liezol za nim to miesto, tiez som si povedal svoje.
Farky sa pod clanok podpisal, tak ako to robi nakoniec kazdy autor (je to jeho text, nie text klubu) a samozrejme najdu sa citatelia, ktorym sa to bude pacit, ale ja taki, ktori to budu odsudzovat, co je nakoniec normalne a nevidim na tom nic podivne ani cudne. Najhorsi text je podla mna taky, ktory nevyvola absolutne ziadnu reakciu.

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 24 Feb 2004, 18:13 
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Budem si uz musiet precitat tie slavne horolezecke knihy, aby som zistil, ako spravne pisat horolezecke texty, aby ostala zachovana ta spravna husta atmosfera. Asi tam na to tiez pouzivaju hrube slova a tak. Ale ako pisem, neviem, musim si to nastudovat.

Co sa tyka veci ktore uz na webe su, tie nechajme tak. Ja by som bol rad, keby vsetci autori odteraz dodrziavali nejaku kulturu prejavu. To nie je o cenzure. Nie je problem nieco napisat frajersky, ale chcem vidiet toho autora, ako potom pride domov a povie:
"mama, pod si precitat moj novy prispevok na nasom klubovom webe".

A ked to niekomu nevadi, musime sa dohodnut ci to bude vadit nam. Mne osobne to vadi a podla toho budem prispevky odteraz posudzovat.

maro

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 25 Feb 2004, 11:57 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Obrázok užívateľa

Liezol som s Farkym vo Vysokych Tatrach 6+ a 7- a nenadaval :-)
slavne horolezecke knihy som necital, vlastne len jednu od Messnera a kedze tam povecsinou soloval, tak ho nikto nepocul :-)

Zistil som vsak ze existuje nadavanie bez pouzitia jedineho neslusneho slova. Podivny druh zatrpkleho hnevu, ktory ma trapi a boli. Ktoreho dovody by som rad pochopil.

Myslim ze by sme mali prestat robit to co som robil pred chvilkou, hlupo filozofovat nad minulostou.
Myslim ze by sme sa mali tulat po svete horizontalnom aj verikalnom a delit sa o radost ktoru z toho mame.
Prosim zahodte vsetky hnevy co mate, rozpravajte svoje pribehy, verte mi vzdy existuje aspon jeden vdacny posluchac.

A rada na zaver, ak sa vam nepaci nejaky clanok, tak napiste svoj a cim viac novych pribudne, tym skorej odite do zabudnutia archivu

ja, Peter, posluchac vasich pribehov

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 26 Feb 2004, 13:24 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Myslim, že Peťo to pekne vystihol. Je potrebne zahodit hnevy a rozprávať príbehy.
Kedysi som bol tiež "slušný" :? človek. Nadávky a vulgarismy som nepoužíval. Život a exmanželka ma to naučili. Tak si dnes občas sproste zanadávam a necítim sa o nič horším človekom než pred tým. Chápem, že sa dá nadávať aj "slušne" :) , ale je to o inom. Jedna vec je, keď človek používá vulgarismus za každým druhým slovom (to je proste sprosťák) a iné je, keď ich použije vo vypätej situácii na uvolnenie stresu. Niekto vtedy tluče hlavou o stenu alebo skalu, iný "berie meno božie nadarmo", čo sa zasa nepáči veriacim, ďalší sproste nadáva a ďalší nehovorí nič a potom treba skočí zo strechy. Takový je život a ťažko na tom ktokoľvek čokoľvek zmení. Keď sa nahromadí veľa stresu, strachu, adrenalínu, musí to z človeka von, inak to špatne skončí. A práve horolezectvo je činnosť, keď sme niekedy riadne vystresovaní. Čo s tým? Jedna dobrá rada: neloziť :!:
Či sa takéto vulgarismy používajú v horolezeckej literatúre? Myslím, že to tam Maro nenájdeš. A keď, tak zcela výnimočne. Tak ako tam nenájdeš, ako horolezci vo veľhorách vymešujú, ako sa správajú a reagujú na to, že sú zranení a musia niekoľko dní ísť po vlastných do najbližšej civilizácie, ako sa vadia, keď niečo nevyjde, niekto to otočí, ako sa správajú, keď nevedia preliezť obtiažný úsek a majú strašný strach, že sa zabijú... Veď predsa horolezectvo je hrdinstvo a horolezci sú hrdinovia a tí neplačú, nenadávajú a všetky prekážky hravo zvládnu...
Či si dáš našu klubovú stránku na web je Rasťo čisto tvoja vec. Nikto ti v tom nemôže zadrániť ani ťa do toho nútiť. Tak, ako si ju teraz môže prečítať každý. A či sa budú pohoršovať tí, čo majú meno dvakrát tak dľhšie než sa narodili? Aj tí niekedy týrajú svoje deti. Len sa to o nich nevie. Netreba ludí hádzať do do príslušného pytla len podla toho ako sú oblečení, aký post zastávajú alebo, či sa pri rozhovore s tebou milo usmievajú. Aj niektorí s tých vedia potichu vraziť nôž do chrbta. :(

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 03 Mar 2004, 19:29 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Hm.. naco tolko pokrytectva? Ako vzdy v historii civilizacie, vsetko tu uz raz bolo. Nove je len zistenie, ze aj virtualny papier znesie vsetko.
Je pozoruhodne, ba az dojimave, ako tu podaktori recnia o vznesenosti slobody prejavu. Slobody, ktora to zatial nedotiahla dalej nez po vulgaritu, klamstva, invektivy. Nuz pravdu mal klasik, so slobodou prejavu prichadza aj sloboda hluposti.
Na "nasu" web stranku som prestal prispievat po vyhroteni situacie z viacnasobnych napadnuti oddielu a mna klamstvami a urazkami pana Farkasa. Mimochodom, podnes tie vymysly neuviedol na pravu mieru ktora by zodpovedala povahe utoku. Pan Farkas je zanedbatelna polozka v celom probleme, v podstate posluzil ako katalizator, ci si oddiel vie vazit sam seba a ludi v nom. Nevie. Oddiel ani nestal o to, aby sa branil v prvom pripade, v druhom potom aby sa nieco na tu pravu mieru vobec uviedlo. Bulvar bol na svete, pretoze len bulvaru nezalezi na vlastnej serioznosti a s tym spajany byt nemusim.
Ale jedinec je predsa len spaty s oddielovou web strankou clenstvom v nom. Po obdrzani mailu so ziadostou o staihnuti mojich fotiek a ich uverejneni na inom webe s uvedenim nasho linku.. som uvazoval ci nepoziadam o jeho nezverejnovanie. Ano, hanbim sa za "nasu" stranku a posledny problem - opat exceluje pan Farkas, mi dodal.
Ocakavam, ze na Vyrocnej clenskej schodzi sa clenovia, cca 50 ludi vyjadri k svojim predstavam k "vykladnej skrini AC Lokomotiva", teda k niecomu co platia. Oddielovy web nie je, ako by sa zdalo, sukromnym majetkom Chozeho s.r.o. Myslim, ze predsa len bude nejaky rozdiel medzi slobodou a anarchiou, len prist na to aky. Dufam, ze dospejeme k spolocenskej dohode o etike, pretoze ta na rozdiel od filozofickej fikcie zvanej "sloboda" naozaj existuje. Pisana ci nepisana.
Ja osobne stojim na strane ludi ako je Maro, Rasto a dalsi, ktor vedia, ze to co robi medium mediom, je nazor co a akym sposobom medium vyjadruje. Inak povedane, ked ma boli zub, nejdem instalaterovi ale k zubarovi.. ak chcem ekonomicke spravy, precitam si Hospodarske noviny a nie Novy cas.. ze nebudem obvinovat redakciu casopisu Vesmir z cenzury ak v nom nenajdem hole baby.. jednoducho ze nie je slobodou nacpat vsetko do jedneho media.. skutocna sloboda znamena moct si VYBRAT...
Ano, cital som knihy od Buhla, Rebuffata, Bonattiho, Messnera, Janigu,atd... a som rad, ze podla Jirku sa hrali na "hrdinov co neplacu". Zda sa, ze len vdaka tomu sa v nich da aj CITAT AJ O NIECOM INOM ako o zhruba dvoch druhoch pohlavnych organov a niekolkych specifickych otvoroch do tela a ich vzajomnych kombinaciach.
A neohurujte ma tu "autencititou" dosahovanou prostym nahromadenim vulgarit.. to iste povie aj postar ked mu na bicaku spadne retiazka, aj naturalizovany Vietnamec pri pohlade na vyplatnu pasku. A co ma byt?!?

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10 Mar 2004, 18:18 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Ahoj Lubo, ani som si nevsimol, ze sa tu recni o vznesenosti slobody prejavu, skor o probleme "moderovanej diskusie". Neviem, co ten termin presne obnasa, ale mi zavana cenzurou. Mozno staci len vysvetlit, co to je moderovana diskusia, alebo co si pod tym ludia predstavuju a zbytocne sa tu trapime lebo je vsetko vyriesene a mozme moderovat! :)
Ked som pisal svoju prvu reakciu na Marov navrh, ani som nevedel, ktory clanok konkretne vyvolal takuto "potrebu". Bola to spontalna odozva. Obhajoval som a obhajujem volne diskusne forum, dokial ma niekto nepresvedci o opaku. Ja som z vonku "moderovane" clanky zazil (nakoniec ty tiez) aj tzv. autocenzuru a som rad, ze uz sa menej "moderuje" nez kedysi (aj ked absolutna sloboda prejavu je len iluzia a sloboda, ako pises, filosoficka fikcia). Na druhej strane musim bohuzial suhlasit so slovami klasika. Len si myslim, ze lepsie, nez zavadzat moderovanu diskusiu, je k danemu clanku, pripadne autorovi, sa jasne vyjadrit (na to je tu diskusne forum) a povedat mu (najlepsie kultivovane) svoj nazor. Ale koho chces pasovat na "moderatora", ako chces "moderovat" clanky... Co je este vulgarne a co uz znesie virtualny priestor?? "Bolo to na "sracku" je uz vulgarne alebo sa to este da?? Ked chces, aby bola diskusia riadena, treba stanovit pravidla, co je povolene a co je zakazane. Inak je to svojvola jedincov a riadena anarchia. A nerad by som, aby sme to niekam tam dotiahli. A etika je tiez len osobna vec kazdeho jednotlivca. Niekto ju ma nastavenu vyssie a iny nizsie. A nastavenie a vyladenie hranic je hodne problematicka zalezitost.
Aj ja som cital niektore knihy od Messnera, Kuchare, Rebbufata... To ale nie su (alespon si myslim) knizky o hrdinoch, ale o ludoch ktori miluju hory a su schopny a ochotny pre tuto lasku vela spravit aj obetovat. A uprimne som rad, ze sa tam nezaoberaju kombinaciou roznych telnich otvorov. Myslim, ze by som takove knizky necital. "Hrdinami, co neplacu" som myslel skor filmy typu Vertikal Limit a Cliffhanger, v ktorych masy ludi holywoodsky obchod zasobuje uzasnymi nadludmi. Toto nie je reklamna stranka (aspon dufam) a tak snad nie je potrebne sa niekam stylizovat, skor hladat formu.
Zarazilo ma, ze ta niekto ziadal stiahnut nejake fotky zo stranky. Ja o tom napriklad nic neviem. A vidim, ze sa ta to dotklo a ani sa ti necudujem. Ma by sa to dotklo tiez. Ale na druhej strane prave toto je asi ona moderovana diskusia, ktoru by som nerad na tejto stranke videl (alebo, a co je este horsie, nevidel)!
Nemam pocit, ze by "vykladna skrina Lokomotivy" bola majetkom Choze s.r.o. To ze je tu tato srocka :D najvacsim prispevovatelom je snad len dobre. Keby takych bolo viac, mohli by byt nase stranky aj plnsie. Ani som si nevsimol, ze by tato srocka prispievala nejakymi zvlast kontroverznymi clankami "o holych babach". Len nech je takych prispevatelov viacej. Mrzi ma, ze si sa ty stiahol. Bol si velmi aktivnym a dobrym pisatelom (vsimni si, ako ti mazem med okolo huby :D ). Viacero ludi sa ma na to pytalo... Lebo ked nebude nikto prispievat, budeme ako hromada inych oddielovych stranok, na ktore ked sa po pol roku pozries, zistis, ze su stale rovnako rovnake. Potom sa tato stranka moze sama "zo zakona" zrusit!
Nemam nic proti ludom, ktory maju iny nazor na niektore veci a ja to akceptujem a nebudem im za to vylievat mlieko z hrnceka a dufam, ze ho nevyleju ani oni mne... :D a ze spolu este nieco vylezieme, pochodime a pobivakujeme. Len mi neda, aby som sa (v dobrom) neohradil proti niektorym formulaciam typu "chcel som, ale teraz uz nechcem lebo ste spatny", "ked je jeden spatny, su vseci spatny" apod. Trosku mi to pripomina casy davno minule typu "ked sa budes dobre spravat, dostanes cukrik" alebo "ako si to mohol spravit, co si o nas vseci pomyslia". Tym pochopitelne nechcem nikomu upierat jeho nazor a moznost ho prejavit.
No a aby som to vsetko priklincoval: ako som na zaciatku spomenul, sprvoti som ani nevedel, ktory clanok bol asi spustacim mechanismom tejto diskusie. A musim povedat, ze tiez nie som priaznivcom "kombinovania pohlavnych organov a telnych otvorov" ani v pisanom, ani v mluvenom prejave. Aj ked sa mi tato kombinacia pri lezeni (a nie len pri lezeni) obcas dostane z ust. :wink:

Odpoveď s citáciou  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia