Test nosnosti navazovacich uzlov (osmickove a dracie)

Používateľov profilový obrázok
Lukas Messner
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 04 Jún 2008, 12:51
Bydlisko: Senec

Re: Test nosnosti navazovacich uzlov (osmickove a dracie)

Príspevok od používateľa Lukas Messner »

Prispevok je zdielany z nasej FB skupiny AC Lokomotiva spolu s komentarom k nemu.

Najprv som sa snazil zistit o ake uzly ide a uplne uspesny som nebol. 1. je klasicka osmicka 2. je osmicka EXTRA (nasiel som ho pod takymto nazvom, cize ho nepovazujte sa presny!) 3. osmicka YOSEMITE FINISH (podobne ako pri 2.) !!! POZOR !!! 2. a 3. su velice podobne az na maly detail pri viazani !!! 4. klasicky draci uzol a 5. draci uzol so skracovacim uzlom (chybne oznacovany ako poistny uzol !)

Hlavna otazka znie o co vlastne islo autorom videa?!

Zatazenie obvodu slucky, ktora je vytvorena danym uzlom, nedoporucoval uz Pit Schubert v publikaci BEZPECNOST A RIZIKO NA SKALE, SNEHU A LADE z roku 1998. Cize v tomto pohlade Ameriku neobjavili.

Ak autori videa chceli zistit spolahlivost danych uzlov v mode naviazania pri zachyteni padu, tak si myslim, ze test mal vyzerat trosku inak a druha karabina mala tahat volny pramen lana vychadzajuci z uzla, ktory by zachytaval pripadny pad.

Cize autorom maly bezvyznamny like za nejasnu aktivitu a velke PLUS pre Miska, ktory prispel k metodickemu zamysleniu sa a obohateniu vedomostneho rozhladu, teda aspon u mna. VDAKA :-)
Napísať odpoveď