Nove polovicne lano Lanex Eiger 60 m

Marek

Nove polovicne lano Lanex Eiger 60 m

Príspevok od používateľa Marek »

Ma niekto zaujem o nove 1/2 lano Lanex Eiger 60 m, impregnacia, priemer 9.1 mm, 52 g/m, 13 UIAA padov, sila 5.5 kN
farba nejaka kombinacia cervenej
Cena 2800 Sk
kontakt: tahitian1@azet.sk

Dobre by bolo ozvat sa co najskor :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: Nove polovicne lano Lanex Eiger 60 m

Príspevok od používateľa pavuk »

Marek napísal:Ma niekto zaujem o nove 1/2 lano Lanex Eiger 60 m, impregnacia, priemer 9.1 mm, 52 g/m, 13 UIAA padov, sila 5.5 kN
farba nejaka kombinacia cervenej
Cena 2800 Sk
kontakt: tahitian1@azet.sk

Dobre by bolo ozvat sa co najskor :!: :!:
To je tvoje lano, co predavas (alebo iba sprostredkovavas predaj) ?
Ak je tvoje, preco ho predavas (nove) ?
Marek

Príspevok od používateľa Marek »

Lano predava chalan z Moravy, ma 2 rovnake pramene (lisia sa mierne vo farebnej kombinacii).

Ja mam take iste uz rok, ale niektori moji spolulezci maju len jednoduche a ked chodime do Tatier, tak sa nam to zle kombinuje. Mne sa tento typ osvedcil.

Predaj sprostredkuvam, ale predavam dalej za takmer to co zan sam davam, problem je, ze predavajuci nechce predat iba jeden pramen (ten uz ma zajednany Vas kolega Jirka S.), no a pre mna to ma ten vyznam, ze zozeniem spolulezcovi konecne lano, s ktorym uz budeme navzajom kompatibilni.

Mam tam asi 150 Sk pripocitane za to, ze musim menit SKK na CZK, ale hlavne musim lana doviezt zo Zlina (predavajuci tvrdi, ze su nove a original zabalene, tak to chcem vidiet na vlastne oci pred zaplatenim. Original zabalene lano z Lanexu rozoznam, uz mam 3, vsetky kupovane nove).

Ak mas zaujem, este sa ozvi, pojdem po ne pravdepodobne teraz v stredu 29.6.
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

OK,
ja som presne tieto lana kupil v r. 2000 celkovo by som ich hodnotil ako "totalny sajz". Asi sa uz vo vyrobe poucili a teraz ich vyrabaju kvalitnejsie ale ten rocnik bol hrozny.
Liezli sme na nom par ciest v Tatrach (iba jeden vikend) a lano sa zacalo na koncoch krutit, takze ked som doliezol bola to spirala/pruzina. Na niektorych miestach sa vyvlieklo ocko jadra cez oplet von (!!!) , inak pri prehnuti s prstami bolo vidiet ako cez oplet presvita jadro. Po tom vikende v Tatarach sa zacal aj oplet strapkat a nehovoriac o tom, ze na koncoch sa o dost posunul voci jadru. Za par tyzdnov (v tom r.2000) sme isli do Val di Mello viezt Mellodramu a nakoniec som tahal na jednoduchom lane, lebo v 50m dlzke som nebol schopny ho tahat za sebou - to lano je velmi tazke! Liezol som s nim jednu 7- dlzku 35m po polozenej platni a bol to totalny horor, nazberkat do ust slucku a krok vyssie a tak dokola.

Nuz nechcem ti kazit bizz ale zostava iba dufat, ze tie Eigre z r.2000 uz nie su tie terajsie, alebo ano ?
Marek

Príspevok od používateľa Marek »

Dik za upozornenie, musim si dat pozor, aby to neboli leziaky zo skladu este z ery vyvoja. U toho co mam rok doma (asi r.v. 2003 alebo dokonca 2004), to co popisujes s opletom absolutne nehrozi, aj ked celkove oplet sa mi nezda najodolnejsi voci oderu (mam aj Alteu 10,5 mm z r. asi 2002, na nej to uz vidiet ze ma cosi za sebou).

Mne sa teda tieto lana Eiger tazke nezdaju, ved aj papierovo je to Eiger vs Badile 52 vs 46 g/m, teda na 60 m je to rozdiel 360 g, absolutne zanedbatelne, hlavne ked uvazim vyhodu robustnosti, lebo vacsi priemer znamena vacsiu zivotnost. Ale je fakt, ze ja leziem ovela lahsie (v Tatrach III a IV), tak tam to tak necitit.

Jedina nevyhoda sa mi zda ze ta impregnacia nie je najucinnejsia, alebo sa este nemala sancu uplne prejavit alebo co (zmokol som s kamosom co mal neimpregnovane Badile a bolo to na prvy pohlad asi to iste co moj Eiger s CIAPom, ale moc sme to neskumali, mali sme ine starosti...) Lenze impregnacia je u vsetkych Lanexov asi ta ista, tak moc nenaspekulujem, a dat za nejaky Edelweiss alebo Mammut cca 2x az 3x viac penazi nema pre mna zmysel.

Na istenie pouzivam Cassin Piu (kyblik), a krutenie velmi nepozorujem. Raz som ale liezol s dvojickami Lanex Duostar, istil som cez HMS, lana este aj boli nove, a to bol horor, strasne sa krutili a motali. Ze vraj to je tym mensim priemerom... neviem.

Tak pripadne ak ma zaujem niekto iny, ozvite sa.
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

Marek napísal:Dik za upozornenie, musim si dat pozor, aby to neboli leziaky zo skladu este z ery vyvoja. U toho co mam rok doma (asi r.v. 2003 alebo dokonca 2004), to co popisujes s opletom absolutne nehrozi, aj ked celkove oplet sa mi nezda najodolnejsi voci oderu (mam aj Alteu 10,5 mm z r. asi 2002, na nej to uz vidiet ze ma cosi za sebou).

Mne sa teda tieto lana Eiger tazke nezdaju, ved aj papierovo je to Eiger vs Badile 52 vs 46 g/m, teda na 60 m je to rozdiel 360 g, absolutne zanedbatelne, hlavne ked uvazim vyhodu robustnosti, lebo vacsi priemer znamena vacsiu zivotnost. Ale je fakt, ze ja leziem ovela lahsie (v Tatrach III a IV), tak tam to tak necitit.

Jedina nevyhoda sa mi zda ze ta impregnacia nie je najucinnejsia, alebo sa este nemala sancu uplne prejavit alebo co (zmokol som s kamosom co mal neimpregnovane Badile a bolo to na prvy pohlad asi to iste co moj Eiger s CIAPom, ale moc sme to neskumali, mali sme ine starosti...) Lenze impregnacia je u vsetkych Lanexov asi ta ista, tak moc nenaspekulujem, a dat za nejaky Edelweiss alebo Mammut cca 2x az 3x viac penazi nema pre mna zmysel.

Na istenie pouzivam Cassin Piu (kyblik), a krutenie velmi nepozorujem. Raz som ale liezol s dvojickami Lanex Duostar, istil som cez HMS, lana este aj boli nove, a to bol horor, strasne sa krutili a motali. Ze vraj to je tym mensim priemerom... neviem.

Tak pripadne ak ma zaujem niekto iny, ozvite sa.
ano mas pravdu,
inak od ludi blizkych Lanexu som potom pocul, ze tie Eigre navliekli do rovnakeho opletu ako nejake lana z mensim priemerom (Badile?) skratka nejaka odveci kombinacia technologii sposobila tuto anomaliu. Dufam ze je to uz minulost.

Presne tak isto sme rozmyslali my...vela muziky za malo penazi, ale nie vzdy sa to vyplati...

OFFTOPIC:
Kedysi som mal jedno-dve lana na vsetko-skalky,hory ale teraz po rokoch vidim, ze specializacia je nutna. Takze dalsia kupa bude uz separe optimalizovane pre skalky (tensie, lahsie, 70 m) a pre hory (nejake dvojca ci polky).
Marek

Príspevok od používateľa Marek »

Kedysi som mal jedno-dve lana na vsetko-skalky,hory ale teraz po rokoch vidim, ze specializacia je nutna. Takze dalsia kupa bude uz separe optimalizovane pre skalky (tensie, lahsie, 70 m) a pre hory (nejake dvojca ci polky).
Podla mna to nie je az tak nevyhodne, lebo na prvy pohlad sa zda, ze je to snaha vyrobcu predat kazdemu lezcovi aspon 2 lana (a vlastne aj je :? ), ale na druhej strane ked mam 2 lana, zoderiem ich za zhruba dvojnasobnu dobu, ak teda vydrzim dost dlho liezt :)
A asi je zbytocne polemizovat, ci ma zmysel liezt v horach na polkach / dvojickach, alebo treba zostat pri jednoduchom lane.

Prve lano som kupil 10,5 mm 60 m dlhe, vyliezol som s nim dost ciest v Tatrach, a ked som sa spamätal z tych prvotnych investicii, kupil som po case aj tu 1/2, no a ked sa da, nosim do Tatier ju. (Velka vyhoda okrem uz spomenutych aj nespomenutych je, ze nosit netreba tolko, jeden pramen 9,1 mm je o take 1,2 kg lahsi nez 10,5 mm).

Ale jasne, ze najviac sa raduju vyrobcovia a obchodnici, aj ked zase som videl nove Beal Jolly alebo tak nejak sa vola, co je certifikovane zaroven ako jednoduche, polka aj dvojicka :shock:

Inac neviem ci ja som take drevo alebo co, ale keby zalezalo na mne, tak do Tatier chodim s polkami kludne 45 m dlhymi, maximalne 55 m (dost netypicka dlzka, ale robi ich napr. Edelweiss), a jednoduche na skalky 50 m, maximalne tych 60 m (jasne, zalezi kde sa lezie, ale aj tak... tahat - t.j. nosit pod skalu, ale aj tahat pri lezeni ako prvolezec - 70 m :? nic moc).
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

Marek napísal:
Kedysi som mal jedno-dve lana na vsetko-skalky,hory ale teraz po rokoch vidim, ze specializacia je nutna. Takze dalsia kupa bude uz separe optimalizovane pre skalky (tensie, lahsie, 70 m) a pre hory (nejake dvojca ci polky).
Podla mna to nie je az tak nevyhodne, lebo na prvy pohlad sa zda, ze je to snaha vyrobcu predat kazdemu lezcovi aspon 2 lana (a vlastne aj je :? ), ale na druhej strane ked mam 2 lana, zoderiem ich za zhruba dvojnasobnu dobu, ak teda vydrzim dost dlho liezt :)
A asi je zbytocne polemizovat, ci ma zmysel liezt v horach na polkach / dvojickach, alebo treba zostat pri jednoduchom lane.

Prve lano som kupil 10,5 mm 60 m dlhe, vyliezol som s nim dost ciest v Tatrach, a ked som sa spamätal z tych prvotnych investicii, kupil som po case aj tu 1/2, no a ked sa da, nosim do Tatier ju. (Velka vyhoda okrem uz spomenutych aj nespomenutych je, ze nosit netreba tolko, jeden pramen 9,1 mm je o take 1,2 kg lahsi nez 10,5 mm).

Ale jasne, ze najviac sa raduju vyrobcovia a obchodnici, aj ked zase som videl nove Beal Jolly alebo tak nejak sa vola, co je certifikovane zaroven ako jednoduche, polka aj dvojicka :shock:

Inac neviem ci ja som take drevo alebo co, ale keby zalezalo na mne, tak do Tatier chodim s polkami kludne 45 m dlhymi, maximalne 55 m (dost netypicka dlzka, ale robi ich napr. Edelweiss), a jednoduche na skalky 50 m, maximalne tych 60 m (jasne, zalezi kde sa lezie, ale aj tak... tahat - t.j. nosit pod skalu, ale aj tahat pri lezeni ako prvolezec - 70 m :? nic moc).
Uz som asi trochu vybehol s teorie dvojicky vs. polky, ale nerozumiem jednej veci. Ty lezies na jednoduchom prameni polky ?? Asi sa trochu strapnim ale teraz fakt neviem, ci "sa to moze" ? Vzdy som si myslel, ze polky sa daju pouzivat iba spolu ale mozu ist cik-cak, nie ?

No co sa tyka tych 70tiek tak ta dlzka sa nerobi koli tahaniu 70m dlzok ako by sa na prvy pohlad zdalo, ale na to aby ta mohli spustit s ciest 35m dlhych (a viac). Predminuly vikend sme boli na Peisteine a viezli sme par ciest 35m a kedze lano je zuvacka :) natiahlo sa az na zem. Zaujmave bolo, ze sme mali 2 60tky a kazde bolo inak dlhe (alebo sa nenatiahli rovnako). Na tom druhom chybalo asi meter daco :)
No a prave tam by bodlo mat 70siatku. Ja som najdlsie dlzky natahoval na Qualide 50m a je to uz pakaren. Natahovat 70m by bola uz totalna onania.
Ale spustit sa na zem zo 40m cesty bez pozuitia dvoch lan je urcite super.
Marek

Príspevok od používateľa Marek »

Uz som asi trochu vybehol s teorie dvojicky vs. polky, ale nerozumiem jednej veci. Ty lezies na jednoduchom prameni polky ?? Asi sa trochu strapnim ale teraz fakt neviem, ci "sa to moze" ? Vzdy som si myslel, ze polky sa daju pouzivat iba spolu ale mozu ist cik-cak, nie ?
NIE! Jasne ze leziem na dvoch pramenoch poloviciek, ale mame to vymyslene so spolulezcami poväcsine tak, ze kazdy ma kupenu jednu polovicku, dohodli sme sa na dlzke (60 m) a tak moze kazdy s kazdym :D liezt :twisted:

Co by si sa strapnoval, treba si veci vyjasnit :idea: Asi som Ta pomylil, ked som pisal o tom rozdiele 6g/m x 60 m, a ono to je v skutocnosti za dva pramene x2 cize 720 g. Bol som si vedomy tejto drobnej manipulacie :oops: ale aj tak tah lana sposobeny trenim je ovela väcsi nez co je samotna vaha lana (aspon pri mojich isteniach ktore sa vyskytuju s nahodnou frekvenciou a rozmiestnenim :(

Inac zrovna teraz som cital v nejakej diskusii, ze chalanisko pouziva jednu polovicku Eiger na skalach samostatne, a v podstate aj ked sa to neodporuca, malo by to byt nudzovo v pohode, ked nehrozi pretrhnutie o hranu. Druha vec je, ze lanu to ubera na zivotnosti a hlavne pruznosti (ktoru treba do hor pri pochybnom isteni). VONKONCOM TO ALE NEODPORUCAM A SAM TO TAK NEROBIM. Inac zaujimave je, co sa pise o cvakani polovicnych lan Beal v ich novom katalogu: ked su 100percentne istenia, tak odporucaju cvakat POLKY NARAZ ako dvojicky, setri to pruznost lana pre pouzitie v pripadoch, kde zas tie istenia 100percentne nie su.

Inac super sa s Tebou diskutuje, reagujes :P rychlo jak blesk :D

Uz je mi to jasne s tou dlzkou :idea: u nas zial az take vysoke skaly nemame, este sa aj da zbehnut dole zozadu dookola :( :D
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

Marek napísal:
Uz som asi trochu vybehol s teorie dvojicky vs. polky, ale nerozumiem jednej veci. Ty lezies na jednoduchom prameni polky ?? Asi sa trochu strapnim ale teraz fakt neviem, ci "sa to moze" ? Vzdy som si myslel, ze polky sa daju pouzivat iba spolu ale mozu ist cik-cak, nie ?
NIE! Jasne ze leziem na dvoch pramenoch poloviciek, ale mame to vymyslene so spolulezcami poväcsine tak, ze kazdy ma kupenu jednu polovicku, dohodli sme sa na dlzke (60 m) a tak moze kazdy s kazdym :D liezt :twisted:

Co by si sa strapnoval, treba si veci vyjasnit :idea: Asi som Ta pomylil, ked som pisal o tom rozdiele 6g/m x 60 m, a ono to je v skutocnosti za dva pramene x2 cize 720 g. Bol som si vedomy tejto drobnej manipulacie :oops: ale aj tak tah lana sposobeny trenim je ovela väcsi nez co je samotna vaha lana (aspon pri mojich isteniach ktore sa vyskytuju s nahodnou frekvenciou a rozmiestnenim :(

Inac zrovna teraz som cital v nejakej diskusii, ze chalanisko pouziva jednu polovicku Eiger na skalach samostatne, a v podstate aj ked sa to neodporuca, malo by to byt nudzovo v pohode, ked nehrozi pretrhnutie o hranu. Druha vec je, ze lanu to ubera na zivotnosti a hlavne pruznosti (ktoru treba do hor pri pochybnom isteni). VONKONCOM TO ALE NEODPORUCAM A SAM TO TAK NEROBIM. Inac zaujimave je, co sa pise o cvakani polovicnych lan Beal v ich novom katalogu: ked su 100percentne istenia, tak odporucaju cvakat POLKY NARAZ ako dvojicky, setri to pruznost lana pre pouzitie v pripadoch, kde zas tie istenia 100percentne nie su.

Inac super sa s Tebou diskutuje, reagujes :P rychlo jak blesk :D

Uz je mi to jasne s tou dlzkou :idea: u nas zial az take vysoke skaly nemame, este sa aj da zbehnut dole zozadu dookola :( :D
:D Tak fajn, uz mi je to jasne. Inak toto forum je tak trochu "sleepy hollow" :lol:
Asi by sme tuto konverzaciu mohli presunut do Vseobecnej diskusie, lebo sme v bazari a admin (caf maro 8) ) nas zachvilu prizabije :o

Som web dizajner a kadeco este a preto sedim za webom 8h denne :shock:
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Asi by sme tuto konverzaciu mohli presunut do Vseobecnej diskusie, lebo sme v bazari a admin (caf maro ) nas zachvilu prizabije
Pre mna za mna :roll: ja uz dnes aj tak nic mudre nestvorim a tusim sa to druhe lano aj tak nepreda :?
Napísať odpoveď