19.5.2005 - 1. Kde budú schôdze? 2. Letné Arco?

Oznamy výboru klubu, pripomienky členov a pod.
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

19.5.2005 - 1. Kde budú schôdze? 2. Letné Arco?

Príspevok od používateľa maro »

- padol návrh, aby sme sa v letnom období stretávali na schodoch Fakulty architektúry (http://aclokomotiva.sk/storage/fak-arch.gif) s následnym presunom do Corgoňa a v zimnom období by sme mohli naďalej vegetovať v Machnáči.

- Pavúk nadškrtol otázku nejakej poriadnej klubovej akcie a debata vyústila do toho, že by sme mohli ísť v termíne 1.-9. júla do Arca (je to cca 800 km). Pre zamestnaných by to mohlo byť výhodné, lebo je 5. júla sviatok a na 9 dní v peknej lezeckej oblasti stačia 4 dni dovolenky. Dopravu preverujem, ak viete s niečim pomôcť aj vy, sem s návrhmi!
Nejaké info o Arcu:
- kde to zhruba je:
http://aclokomotiva.sk/1/arco.jpg
- info o lezení v Arcu:
http://www.sportextreme.com/phclre21003/,
http://topo.uka.pl/content/topo/arco/arco.php,
http://lezec.cz/pruvodce.php - oblasť "Skály u Lago di Garde"
Naposledy upravil/-a maro v 22 Máj 2005, 10:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pralinka
> ako 5 príspevkov
> ako 5 príspevkov
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Feb 2005, 18:49

schodze a ArCo

Príspevok od používateľa pralinka »

*kedze som...ako relativne nova clenka klubu...nezazila stretnutia na schodoch architektury a nasledny presun do corgona...neviem to porovnat s machnacom a teda...patricne sa k tomu vyjadrit...
*len otazka...co sa mysli letnym obdobim?

*co sa Arca tyka...tak ja som uz namotana od vcerajsieho vecera... 8)
*pavuk to tak farbisto vykresloval...ze tym zatienil vsetky predchadzajuce napady... :)

*A man is only as big as dreams he dares to live...aj to si mozete precitat...ak si kliknete na niektory link v marovom prispevku...ja som si povedala...ze je nacase...a tak sa mi napad s Arc-om...este viac pozdava... 8)

*hm...doprava...len tak rozmyslam...ci bus...ci microbus...ci auta...no neviem maro...ak by to bola "big club's action"...tak by sa snad dalo na nu (dopravu) prispiet z erarnych bubacikov...v pripade...ak by to bolo moc drahe...
*no uvidime...co na to...teda na napad a veci s nim suvisiace...ostatni...
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: schodze a ArCo

Príspevok od používateľa maro »

pralinka napísal:*len otazka...co sa mysli letnym obdobim?
To je, keď aj tí najzarytejši mixoví lezci v Blave menia goráče za tielko a trenky... 8)
pralinka napísal:*hm...doprava...len tak rozmyslam...ci bus...ci microbus...ci auta...no neviem maro...ak by to bola "big club's action"...tak by sa snad dalo na nu (dopravu) prispiet z erarnych bubacikov...v pripade...ak by to bolo moc drahe...
*no uvidime...co na to...teda na napad a veci s nim suvisiace...ostatni...
Na doprave sa pracuje, dúfam že sa zapojí aj niekto další, nech je z čoho vyberať.

BTW Arco: A čo vy ostatní na to? Kto má ešte záujem ísť?
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

Zdvrastvujte ribjata (pre tych skor narodenych a rustinu neabsovojuvcsich: cafte),
hlasi sa hlavny namotavac Pavuk.
V Arcu som bol 2x a aj tak som nestihol vyvliezt vsetky cesty :oops: a navstivit vsetky oblasti :o
Ale poporiadku:
prvy krat sme spali nadivoko nad Nagom, co uz dnes nie je mozne. Prvy krat som bol s Danou Somorovskou a Tomasom Racom. Druhy krat s Erikou a Marekom Motovskymi a spali sme v kempe v Arcu.
Doprava: ak rano vyrazime, vecer sme tam, ide sa stale po dialnici - no problem (akurat na jednom mieste dialnice v IT vyberaju mytne ale ide to rychlo). Pokial by nas bolo 8 ludi, stacia dve auta ale ak by nas malo byt viacej treba nieco vacsie (alebo este viac aut ;) )
Treba sa rozhodovat rel rychlo aby sme mohli zabestelovat ubytko v kempe. Jul t.j. sezona.
Cez den to prebieha asi nasledovne: rano sa naranajkujeme v kempe a vyrazime (autom) do prislusnej oblasti (pokial sa nelezie blizko), navzdialenejsia oblast je do 40km, najblizsia priamo pred kempom.
Idealne je kazdy den nova oblast, pripadne je moznost sa vratit pobede do kempu a ist na miestne (pesi vzdialene) stienky/steny.
Lokalne prehanky nie su problem, spominam si ako na obed zacala riadna burka a pobede uz svietilo slniecko a skaly boli suche-ked je teplo-no problemo.
Lezie sa bud do pobedia/vecera alebo do obeda a potom presun do inej oblasti. Garantujem vam, ze ani za tyzden neprelezeme vsetky cesty, ktore Arco (cela oblast) ponuka a ani v pripade ze si stanovime limit 6b.
Aha, klasifikacia. Odporucanie zaciatocnikom: ziadne soky, klasifikacia je "akurat" prip. maksia ako u nas, je to dane hustym osadenim borhakov, takze je aj zaciatocnici mozu vsetko tahat od spodu.
Nuz co dodat, nadherne scenerie, kvalitna lezba, vecer posedenie na pizze a miestne vinko. Len aby vyslo pocko.
BTW: ten napad s tym prispevkom z klubovej kassy nebol zlly napad ;)
tie linky co si tam dal su super, vytahujem podlinky:
http://www.arcowall.com/falesie/aree.asp
Maro, toto je dobra linka!
http://lezec.cz/pruvodce.php
Koli orientacii (nakolko je tam niekolko 10tok oblasti- existuje taka kniha vedel by som pozicat, lezecky sprievodca Arco)
tu su oblasti, kde som bol a pacilo sa mi a je tam aj vela lahkych ciest:
http://www.arcowall.com/falesie/falesia.asp?fd=32
vela lahkych ciest na cely den, dostupnost autom do 10km od kempu
idealna oblast na rozlezenie
motivacne foto:
http://www.arcowall.com/photogallery/default.asp?ct=40

http://www.arcowall.com/falesie/falesia.asp?fd=31
chrumkacka, doporucujem, parkuje sa na vystupe z tunela a nad vodou su do skaly prinitovane koliky na chodenie, isti sa priamo nad vodou, lezenie okolo 6 az 2 dlzky, SUPER

nieco pre zaciatocnikov:
http://www.arcowall.com/falesie/falesia.asp?fd=21

atd...
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ArCo

Príspevok od používateľa maro »

----------------------------------------------------------
Najprv preposlem, co mi odpisali ludia v diskusii Jamesu:

- Martin.K - Parkovanie je v meste v druhej polke velkeho parkoviska po pravej strane hned za mostom zadara. Uplne vsade je to v podstate free. Co sa tyka noclahu-ja viem, ze je to svinstvo, ale spat sa tam da na viacerych miestach free. My sme spavali na druhej strane potoka pri obci Dro pri takom odpocivadle na lokalnej ceste. Domaci chodili kazde rano okolo nas, zdravili sme sa a vobec nevypadali, ze im to nejak prekaza.
Hygiena v rieke asi 30 m odtial.
Jemny dotaz-teraz uz tam budete mat kvalitny vypek a lezenie bude takmer vsade mozne az po 3 poobede. Caf
A este som zabudol dodat,ze je tam hned vyvierajuci pramen pitnej vody asi 4 m od posedenia.

- milan - boli sme minuly tyzden.. ak chces do campu, tak si zober veela penazi.. na osobu 7 eur, auto 11eur. ale da sa spat ako spominal martin, pri odpocivadlach..

Tolko ohlasy ludi v diskusii.
----------------------------------------------------------

Ja som medzitym overoval moznost ist tam prenejatym busom - ak by bolo viac zaujemcov. Ale bus je dost drahy spas, stal by 93.000 korun. je to 26 miestny autobus, realna obsaditelnost by bola asi tak 20 miest + batozina, mozno niektori by brali aj bicykle a tak. Takze pri 20 ludoch to vychadza 4.650 korun na osobu len doprava. Dalsia nevyhoda je, ze by nas tam doviezol a zduchol by prec, to znamena komplikacie pri presunoch po roznych lokalitach (ak niekohgo napadne, ze by tam autobus mohol s nami zostat, nech na to rychlo zabudne, cena by bola nehorazne vyssia).

Druha moznost je dohodnut sa s Karolom, momentalne sa s nim ale neviem skontaktovat. Tym by sa vyriesila doprava max. 8 ludi.

Tretia moznost je ist osobnymi autami, takze vsetci ktori uvazuju nad letnym Arcom by mali zacat sondovat moznosti a co najskor sem napisat, ci vedia nieco zabezpecit. Vzdialenost tam a spat je cca 1500 km, takze si mozete spravit kalkulacou. Po ceste su nejake platene useky dialnice, odhadom do cca 20E.

Stvrta moznost (moja cerstva skusenost po nedelnom rozhovore s clovekom co sa z tej oblasti vratil) je ist stopom :shock:
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: ArCo

Príspevok od používateľa pavuk »

maro napísal:----------------------------------------------------------
Najprv preposlem, co mi odpisali ludia v diskusii Jamesu:

- Martin.K - Parkovanie je v meste v druhej polke velkeho parkoviska po pravej strane hned za mostom zadara.
poznam to miesto, klasicke asfaltove parkovisko
Uplne vsade je to v podstate free. Co sa tyka noclahu-ja viem, ze je to svinstvo, ale spat sa tam da na viacerych miestach free. My sme spavali na druhej strane potoka pri obci Dro pri takom odpocivadle na lokalnej ceste. Domaci chodili kazde rano okolo nas, zdravili sme sa a vobec nevypadali, ze im to nejak prekaza.
viem kde to je, da sa tam prist pesi z kempu,
priznam sa ze ma zaskocil pocet ludi, ktory planujes zobrat. 20 ludi je ozaj velky mansaft. uprednostnil by som zopar aut a spanie mimo kampu, ale z takym poctom neviem-neviem (mozno dostaneme mnozstevnu zlavu ;) ) su oblasti, kde sa da spat na divoko
Hygiena v rieke asi 30 m odtial.
Jemny dotaz-teraz uz tam budete mat kvalitny vypek a lezenie bude takmer vsade mozne az po 3 poobede. Caf
no to je pravda, dobeda treba liezt JZ a Z steny a pobede naopak- da sa to zladit - ale termin si moc nevyberieme
A este som zabudol dodat,ze je tam hned vyvierajuci pramen pitnej vody asi 4 m od posedenia.

- milan - boli sme minuly tyzden.. ak chces do campu, tak si zober veela penazi.. na osobu 7 eur, auto 11eur. ale da sa spat ako spominal martin, pri odpocivadlach..
to mas 390,- SKK na osobu a den aj s autom, 6 noci = 2340,-
benzin = 900km*2=1800km pri spotrebe 6l/100km a 1l=37 SKK = 4000,- SKK
=> 1000,- SKK na osobu tam aj spat
suma sumarum:
4 ludia, 1 auto:
1 osoba: 1000,-+2340,-=2340,- + jedlo (cast z domu, cast miestne)
polozka za ubyt. je mozne znizit povedzme na zaciatku mozeme byt v kempe a pobehat blizke oblasti a druhu polovicu casu byt nadivoko a pobehat dalej od kempu
Tolko ohlasy ludi v diskusii.
----------------------------------------------------------

Ja som medzitym overoval moznost ist tam prenejatym busom - ak by bolo viac zaujemcov. Ale bus je dost drahy spas, stal by 93.000 korun. je to 26 miestny autobus, realna obsaditelnost by bola asi tak 20 miest + batozina, mozno niektori by brali aj bicykle a tak. Takze pri 20 ludoch to vychadza 4.650 korun na osobu len doprava. Dalsia nevyhoda je, ze by nas tam doviezol a zduchol by prec, to znamena komplikacie pri presunoch po roznych lokalitach (ak niekohgo napadne, ze by tam autobus mohol s nami zostat, nech na to rychlo zabudne, cena by bola nehorazne vyssia).

Druha moznost je dohodnut sa s Karolom, momentalne sa s nim ale neviem skontaktovat. Tym by sa vyriesila doprava max. 8 ludi.

Tretia moznost je ist osobnymi autami, takze vsetci ktori uvazuju nad letnym Arcom by mali zacat sondovat moznosti a co najskor sem napisat, ci vedia nieco zabezpecit. Vzdialenost tam a spat je cca 1500 km, takze si mozete spravit kalkulacou. Po ceste su nejake platene useky dialnice, odhadom do cca 20E.

Stvrta moznost (moja cerstva skusenost po nedelnom rozhovore s clovekom co sa z tej oblasti vratil) je ist stopom :shock:
sorry ale stopom nejdem :( z toho som uz vyrastol ;)
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

OK tak pekne poporiadku:
varianta A: je pohodova varianta pre 4 osoby bez kompromisov
takychto skupiniek po 4 osoby moze ist hocikolko takze nas tam moze ist aj 20 ludi ;)

termin: 1.-9.7
odchod: piatok rano
navrat: sobota vecer (alebo nedela?)
pocet noci 8
pocet dni 9

doprava: auto z autopozicovne (Alimex 6562,- => 730,-/den => 183,-os/den )(4 ludia)
ubytovanie: zookamp (Arco 7EUR os/noc +11EURauto/noc) 400,-os/noc (vratane auta)
benzin: spolu 1800km;38,-/l;spotreba:6l/100km=>4100,-= 1025,-/os
jedlo: vlastne + miestne (ceny ako v EU, nekalkulujem - aj doma musime jest)
SUMA SUMARUM za 7dni cisteho lezenia + 2 dni sedenia v aute:
9*183+8*400+1025=1647+3200+1025=5872,-
cena za osobu/den = 652,- + jedlo
je to suma za 9 dnovu akciu/dovolenku, kde mozeme (po oblastiach) kam chceme (najmenej po 4clennych skupinkach) a o vsetko ostatne sa netreba starat, dobeda kupanie v jazere, cez den lezenie, vecer na pizzu a vinko, co vy na to ?

dalsie varianty: mozu sumou klesnut az na cenu jedla (pokial sa bude spat v lese a cestovat stopom :) )
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Arco

Príspevok od používateľa maro »

No, v podstate sa tu zatial seriozne bavime dvaja-traja. Ostatni asi nemaju pristup k webu, alebo tak...

Podla mojich informacii prejevili seriozny zaujem zatial tito ludia:
Pavuk (+ Petra?)
Maro
Pralinka
Jano L.
asi aj Jaster

Ostatni sa mozete dopisat. Treba pocitat s nakladmi cca 6.000,- korun na osobu (ale je mozne ze sa to podari stlacit dole) + jedlo + poistka.

Co sa tyka pozicania auta, neviem ci sa este da, ja som teraz zhanal auto na 2 posledne junove tyzdne a mali uz len drahe modely (ale v inej pozicovni).
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: Arco

Príspevok od používateľa pavuk »

Anonymous napísal:No, v podstate sa tu zatial seriozne bavime dvaja-traja. Ostatni asi nemaju pristup k webu, alebo tak...

Podla mojich informacii prejevili seriozny zaujem zatial tito ludia:
Pavuk (+ Petra?)
Maro
Pralinka
Jano L.
asi aj Jaster

Ostatni sa mozete dopisat. Treba pocitat s nakladmi cca 6.000,- korun na osobu (ale je mozne ze sa to podari stlacit dole) + jedlo + poistka.

Co sa tyka pozicania auta, neviem ci sa este da, ja som teraz zhanal auto na 2 posledne junove tyzdne a mali uz len drahe modely (ale v inej pozicovni).
Ahoj, ked sa uz bavime (a cudujem sa ze to toto forum ma povolene), mohol by si sa predstavit Anonym ?

Petra nejde, nemoze si vtedy vziat volno.

Ked sa dohodneme co najskor pozicovnu este stihame.
Používateľov profilový obrázok
jaster
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 06 Mar 2003, 23:53

Príspevok od používateľa jaster »

Pripajam sa k ucasti na pribehoch o makaronoch, United Colors of hneda ryha, belostnom vapenci a pokludnych zapadoch slnka premietanych na platno butylky lacneho cerveneho vina v kine skalnych homelesakov :P
Aj pre tuto pricinu a ocakavania by som neuprednostnoval konfekcne kempy podla bruselskych lajstier a nariadeni o pocte sprch na celkovy pocet metrov stvorcovych podpazusi...

VOPRED DAKUJEM ZA POCHOPENIE :wink:
Používateľov profilový obrázok
rasto
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 05 Apr 2004, 11:32
Bydlisko: Malacky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

No ja len tolko, ze mam zaujem o daco podobne, takze sa pripajam k vyprave. Skor som sa neozval, lebo som bol liezt a inak sa flakat :wink:
Pozeral som, ze ESCAR tam ma 1600,- za mikrobus a pokial si dobre pametam, tak do 8+1 ludi netreba zvlastny vodicak. Ale ako je to potom s platenim za pripadny kemp, tak to uz je ina vec.
Používateľov profilový obrázok
pralinka
> ako 5 príspevkov
> ako 5 príspevkov
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Feb 2005, 18:49

stale o Arcu...

Príspevok od používateľa pralinka »

nuz...zoznam zaujemcov o lezecko+inocinnostnu dovolenku v Arcu...sa rozrasta len...vel-mi-po-ma-ly...hm...uz aj preto...ze mimo diskusie na webe...zistujem...ze niektori stale vahaju...aj by sli...ale... :idea:

ale...jul...hm...co tak na jesen...ked tam bude menej teplo...

ale...kondicka...najma my novacikovia...hm...cez leto bude viac casu potrenovat vytrvalost a techniku...lebo...si nerobime iluzie...ze tam bude kopec lahsich ciest...v ktorych...si lezenie...dokazeme....vychutnat :)

ale...vybavenie...hm...cez leto by sa este dalo co-to nasetrit a investovat do...lana...a expresov...a...

ale...naklady...najvyhodnejsie sa javi doprava osobnymi autami...vlastnymi...no kolko z tych...ktori vlastnia tento dopravny prostriedok...navyse schopny minimalne cesty do talianska a spat...prejavilo zaujem ist...hm...cez leto bude bude viac casu zmotivovat ich... :)

hm...tak...neviem...
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Doprava do Arca

Príspevok od používateľa maro »

Co sa tyka dopravy, podarilo sa mi uz spojit s Karolom. S nim nemozeme pocitat, lebo v tom termine je prec (niekde prii Arcu :shock:). Takze dopravu si musime poriesit individualne sposobom 4 ludia = jedno auto (drsnaci sa tam vlezu aj piati).

Co sa tyka pozicania mikrobusu, kto si to trufne odsoferovat?
Trochu som to kalkuloval. Pozicanie na 9 dni je za 1600 sk na den, v cene je 100km za 1 den, km navyse sa platia 4 Sk za 1 km, v cene nie je DPH a palivo.

1600×9 pozicanie
1100×4 (cesta hore dole je 1500km, tam sa najazdi mozno do 500km to je spolu 2000km a 900 km je v cene prenajmu, zvysne kilometre sa platia zvlast)
200×40 (spotreba cca 10l / 100 km ?)
Spolu je to 26.800 bez DPH -> 32.000 s DPH
Cca 3.500 za dopravu na 1 osobu pri 9 osobach v aute.
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jirka »

Sa mozem s Vami podelit o nejake skusenosti:

1. v juli tam bude riadny vypek. Neodporucam ludom, co neznasaju teplo. Je tam vela oblasti a niektore steny su orientovane na sever, ale tie budu asi dost obsadene a je treba ratat s tym, ze aj vzduch bude horuci. Urcite cez 30 v tieni.
2. Zoo kepm je pekny, dobre prostredie, ubytovanie v stane v pohode. Je tam aj bazen. Velmi sa nam osvedcil!!!
3. pre Pralinku: Je tam vela aj lahsich ciest, dobre odistenych. Zalezu si vseci.
4. Keby ste to robili na jesen, aj by som o tom uvazoval. Takto sa obavam, ze by som vacsinu casu stravil niekde v Arcu v hospode pri pivu, pretoze pod stenou by som dokazal len lezat! :D
5. Nech vam to vyjde.
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: stale o Arcu...

Príspevok od používateľa pavuk »

pralinka napísal:nuz...zoznam zaujemcov o lezecko+inocinnostnu dovolenku v Arcu...sa rozrasta len...vel-mi-po-ma-ly...hm...uz aj preto...ze mimo diskusie na webe...zistujem...ze niektori stale vahaju...aj by sli...ale... :idea:

ale...jul...hm...co tak na jesen...ked tam bude menej teplo...

ale...kondicka...najma my novacikovia...hm...cez leto bude viac casu potrenovat vytrvalost a techniku...lebo...si nerobime iluzie...ze tam bude kopec lahsich ciest...v ktorych...si lezenie...dokazeme....vychutnat :)
tak to je HRUBY OMYL damy a pani, myslim si, ze v Arcu (a nielen tam) je kopec ciest vhodnych pre VSETKY lezecke kategorie. Istenia su niekde tak nahusto, ze sa da hakovat po expreskach :shock:
Ziaden strach zo smrti ale relaxacne lezenie na hranici svojich moznosti 8)
Ked padnes tak max po posledne istenie (ako inak vsak ;D ) ale to je hned pod zadkom. To ortodox. climbers: mozte aj necvakat alebo Cvakat ci necvakat, to je otazka ! :lol:
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

Padol tu navrh ohladne redirectu do Paklenice: ci vy na to ?
Smutnym faktom, zostava vypek v juli a pokial viem, v Paklenici je vacsia maznost celodenneho lezenia v tieni a sortiment ciet je cca the same.
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

info o doprave

Príspevok od používateľa maro »

Informoval som sa na dopravu u dalsieho cloveka.

15-miestny autiak:
Doprava tam a spat 27.250,- Sk (+ pripadne kilometre po okoli)
+ diety pre sofera 45 Euro / 1 den
+ ubytovanie pre sofera (cca 10 Euro na 1 den)

Spolu 47.000 -> 3.140 na jedneho pri 15 ludoch (15 je aj tak asi nerealne...)
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Microbus z pozicovne

Príspevok od používateľa maro »

Ten microbus 8+1 z pozicovne o ktorom sa pisalo o 5 a 7 prispevkov vyssie som preveroval a zatial je k dispozicii.
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: Microbus z pozicovne

Príspevok od používateľa pavuk »

maro napísal:Ten microbus 8+1 z pozicovne o ktorom sa pisalo o 5 a 7 prispevkov vyssie som preveroval a zatial je k dispozicii.
to je o 1000,- drahsie na osobu ako 2 osobne auta,
z mikrobus je vacsi => vyssi polatok v kempe,
2 auta su mobilnejsie ako jeden mikrobus,
skoda ze je denny limit km, na to auto co mozme pozicat, nie je limit

ake su vyhody toho mikrobusu ?
Používateľov profilový obrázok
jaster
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 06 Mar 2003, 23:53

Príspevok od používateľa jaster »

Pokial tu neorganizujeme zajazd LAST MINUTE... tak libreto je hodne zretela, ladies and gentlemans.
Zakladna otazka - kde v lete v Europe nie je leto ???
Mozna odpoved - ano... ak sa v lete v Europe vyberieme za skalkami a malymi bigvolikmi, je velmi pravdepodobne ze na leto aj natrafime, ze. Takze programove vychodiska typu "som len jarny a jesenny lezec" by som pominul ako zmetocne a zavadzajuce.
Nechcem tu teraz porovnavat kvalitu vypeku v Arcu versus Paklenica, v Arcu som na rozdiel od Paklenice este nebol a osobne sa domnievam, ze 30 stupnov v tieni je tam aj tam rovnaka vypovedna hodnota umenia pobudnut, odplut si a liezt dalej. Zo sprievodcov som vsak nadobudol dojem, ze v Arcu typkovi "hrozi" daleko lepsi vyber ciest co do obtiaznosti a oblasti jemne odlisenych schopnostou zotrvat v tieni podstatnu cast dna.
Paklenica touto velkorysostou netrpi, a uz vobec nie je uzivatelsky naklonena hlavne zaciatocnikom. Pre tych par 1 -2 dlzkovych ciest po oboch stranach vstupneho kanonu sa tam neoplati preinvestovat tyzden /pokial clovek nechce byt viac dovolenkujuci pastikar kupajuci sa v slanej vode/ a predstava ze na Debeli Kuk a Anici Kuk su nejake klasifikaciou nosoprstovky je naivna. Snad mimo cesty "Mosorasky" na Anicu Kuk.
Osobne sa mi teda vidi byt Paklenica v juli tou horsie prepecenou variantou. Iste, vysla by lacnejsie benzin/kilometre...
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Microbus z pozicovne

Príspevok od používateľa maro »

pavuk napísal:to je o 1000,- drahsie na osobu ako 2 osobne auta
z mikrobus je vacsi => vyssi polatok v kempe,
2 auta su mobilnejsie ako jeden mikrobus,
skoda ze je denny limit km, na to auto co mozme pozicat, nie je limit
ake su vyhody toho mikrobusu ?
Ja som za akukolvek dopravu a akcepsujem dopravne naklady do 3.500 korun (cim menej, tym lepsie.)
Ked som kalkuloval osobne auto z pozicovne, tiez mi to vychadzalo okolo 3.500 na osobu (pocitam s tym, ze aj po okoli najazdime nejake kilometre.)
Nejlepsie riesenie je ist vlastnymi autami. Je niekto zo zaujemcou vlastnikom auta, ktore by nas bolo schopne tam a spat dopravit svojpomocne?

Je koniec maja, dopravu by sme mali uzavriet.zatial to vidim na potrebu 2 aut pre 8 ludi:
pavuk
maro
peter
jaster
rasto
jano
pralinka
+ este niekto?

Teoreticky by sme mohli dvoma autami ist aj 9-ti, s tym ze by sa cast batiziny picla do auta, kde budu 4 ludia + sa mozeme zbalit ako do auta (lana, matros volne.)
Naposledy upravil/-a maro v 26 Máj 2005, 08:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

pre Jirka

Príspevok od používateľa maro »

Jirka napísal:4. Keby ste to robili na jesen, aj by som o tom uvazoval. Takto sa obavam, ze by som vacsinu casu stravil niekde v Arcu v hospode pri pivu, pretoze pod stenou by som dokazal len lezat! :D
Neboj nic, aj na jesen sa pojde, ale asi skor Paklenica. :wink:
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

jaster napísal:Pokial tu neorganizujeme zajazd LAST MINUTE... tak libreto je hodne zretela, ladies and gentlemans.
Zakladna otazka - kde v lete v Europe nie je leto ???
Mozna odpoved - ano... ak sa v lete v Europe vyberieme za skalkami a malymi bigvolikmi, je velmi pravdepodobne ze na leto aj natrafime, ze. Takze programove vychodiska typu "som len jarny a jesenny lezec" by som pominul ako zmetocne a zavadzajuce.
Nechcem tu teraz porovnavat kvalitu vypeku v Arcu versus Paklenica, v Arcu som na rozdiel od Paklenice este nebol a osobne sa domnievam, ze 30 stupnov v tieni je tam aj tam rovnaka vypovedna hodnota umenia pobudnut, odplut si a liezt dalej. Zo sprievodcov som vsak nadobudol dojem, ze v Arcu typkovi "hrozi" daleko lepsi vyber ciest co do obtiaznosti a oblasti jemne odlisenych schopnostou zotrvat v tieni podstatnu cast dna.
Paklenica touto velkorysostou netrpi, a uz vobec nie je uzivatelsky naklonena hlavne zaciatocnikom. Pre tych par 1 -2 dlzkovych ciest po oboch stranach vstupneho kanonu sa tam neoplati preinvestovat tyzden /pokial clovek nechce byt viac dovolenkujuci pastikar kupajuci sa v slanej vode/ a predstava ze na Debeli Kuk a Anici Kuk su nejake klasifikaciou nosoprstovky je naivna. Snad mimo cesty "Mosorasky" na Anicu Kuk.
Osobne sa mi teda vidi byt Paklenica v juli tou horsie prepecenou variantou. Iste, vysla by lacnejsie benzin/kilometre...
Tak je to myslim jasne... HOR SA DO ARCA 8)

PS: tych 30st. sa mi zda trochu prehnane
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: Microbus z pozicovne

Príspevok od používateľa pavuk »

maro napísal:
pavuk napísal: Teoreticky by sme mohli dvoma autami ist aj 9-ti, s tym ze by sa cast batiziny picla do auta, kde budu 4 ludia + sa mozeme zbalit ako do auta (lana, matros volne.)
limit 4 ludia na 1 auto je rozumne dodrzat, nakolko aj tak budeme mat cestoviny za usami a bagle pod nohami, na ktorych ticho spocinieme v asane s ÓM ;)
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa maro »

pavuk napísal: Tak je to myslim jasne... HOR SA DO ARCA 8)
Na kone! :P
Kone nemame... :shock:
...tak do Arca utekajme....
Obrázok
Naposledy upravil/-a maro v 27 Máj 2005, 15:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Doprava do Arca

Príspevok od používateľa maro »

Predbezne mam dohodnutu dopravu do Arca a spat za cca 18.000 pre 8 ludi.
Mikrobus 8+1 s privesnym vozikom
Vodica neplatime, on bude v Taliansku a mozno by nas sem tam previezol do druhej oblasti.

Navrhujem urobit stretnutie zaujemcov. Momentalne je kvoli doprave limit 8 ludi (7 uz je znamych a este mal zaujem Mato) a dohodnut sa.
Používateľov profilový obrázok
rasto
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 05 Apr 2004, 11:32
Bydlisko: Malacky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

Ozaj, nikde sa ani len slovom nespomenula taka doprava ako VLAK. Preco? Vyjde to ovela viac ako benzin+prenajom auta, alebo len z pohodlia? Do Rovereta je to cez Innsbruck cca 10.5 hod. Tam by sme neboli tak viazany na pocet ludi... ak by sa aj niekto chcel pridat n aposlednu chvilu tak moze.
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Príspevok od používateľa pavuk »

rasto napísal:Ozaj, nikde sa ani len slovom nespomenula taka doprava ako VLAK. Preco? Vyjde to ovela viac ako benzin+prenajom auta, alebo len z pohodlia? Do Rovereta je to cez Innsbruck cca 10.5 hod. Tam by sme neboli tak viazany na pocet ludi... ak by sa aj niekto chcel pridat n aposlednu chvilu tak moze.
Do Arca ide vlak to som nevedel...
a co potom, pojdeme pesi ? a po oblastiach ?
sorry ale to je podla mna TOTALNA UTOPIA
Používateľov profilový obrázok
pavuk
> ako 20 príspevkov
> ako 20 príspevkov
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 23:31

Re: Doprava do Arca

Príspevok od používateľa pavuk »

maro napísal:Predbezne mam dohodnutu dopravu do Arca a spat za cca 18.000 pre 8 ludi.
Mikrobus 8+1 s privesnym vozikom
Vodica neplatime, on bude v Taliansku a mozno by nas sem tam previezol do druhej oblasti.

Navrhujem urobit stretnutie zaujemcov. Momentalne je kvoli doprave limit 8 ludi (7 uz je znamych a este mal zaujem Mato) a dohodnut sa.
Dostal som klubovy mail (od teba) a smekam klobouk!
Tomu hovorim akcny pristup, mikrobus vybaveny, poistenie na ceste (dik Lolo).Parada!
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

poistenie

Príspevok od používateľa maro »

Napísať odpoveď