Grossglockner - zima 2005

Plány na lezecké, ale aj nelezecké akcie. Ak hľadáš parťákov, určite to tu zverejni! Možno sa niekto ozve...
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Grossglockner - zima 2005

Príspevok od používateľa Jirka »

Tak po ročnom odklade zajtra vyrážime na Velkeho Zvonika popasovat sa s páne Grófovým žlabom. Zostava : Miki, Andy, Viki a Jirka. Tak nech sa všeci vrátime vporiadku domov.
:)
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
choze
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 13:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa choze »

drzim palec...
:)
Ohen s vami.
Používateľov profilový obrázok
maro
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 22 Feb 2003, 22:45
sirobot: Nie
Bydlisko: Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa maro »

Ta co? Ako bolo? Uz som pripravil miesto na clanok a na fotky!
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Pallavicini

Príspevok od používateľa Jirka »

Vratili sme sa všeci zdraví. Počasie super, logistika nedostatočná, kondícia tiež (žiadná aklimatizácia) a podmienky v žlabe obtiažné (väčšia časť žlabu vyladnená). A tak sme to nedali. Nabudúce to snáď vyjde. Už budeme zasa o niečo chytrejší. Fotečky budú a keď vyjde čas, bude aj článoček o tom, že sa chodí na hory aj niečo nevyliezť. Len mám ešte rozpísané jesenné Tatry (zasa nič nestíham). :D
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
petOK
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26 Feb 2003, 16:36

Príspevok od používateľa petOK »

Kazda cesta ktora sa konci v chate (doma) je uspesna.
Tesim sa na informacie a fotky

Otazka: to ze bol zlab zaladneny znamena ze sa nim nedalo postupovat? neslo to tak ako klasicky na lade? alebo to bolo zle odistitelne (nekvalitny lad) ?

PS: inac na Slovensku bolo tiez krasne a super sme polyzovali par zlabov v Ziarskej doline, sneh bol dobry ziadny lad , a popoludni sa to zmeklo a trochu sa to sypalo.
Používateľov profilový obrázok
choze
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 24 Feb 2003, 13:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa choze »

vitajte spat... nevadi, o dovod viac tam ist opat :)
myslim, ze skusenosti, ktore ste tam ziskali, este velakrat ocenite...
Ohen s vami.
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jirka »

Postupovat sa dalo. Cesta bola zrejme lezitelná aj pre nás aj keď na fotkách, ktoré som pred tým videl, bola určite viac vysnežená a lahšia. Pre skúsenejších bola určite zvládnutelná. Žlab nevyzeral až tak náročný, len my sme ledva lapali po dychu a predstava, že by som mal vyliezť žlab o prevýšení 700m bola za tejto situácie nereálna. A niekde v ňom bivakovať bolo asi dosť o ústa. Hore som mal problém aj po "rovine" bez záťaže urobiť súvisle 50krokov. Dole už to bolo v pohode. Málo chodíme do hôr a bývame v nížine. Tých vyše 3000m prevýšenia za dva dni asi urobilo svoje. A tiež cca 20km našlapaných v týchto terénoch. Cesta bola dole uzavretá a s tým sme nerátali. Ale podrobnejšie to snáď napíšem. :D
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Ešte pre Peťa

Príspevok od používateľa Jirka »

Postupovať sa dá aj vyľadneným žlabom. Len je si treba predstaviť, že máš pred sebou cca 500m ľadu, si vo výške 3500m a na chrbte máš cca 15kg sviňku. Tiež možnosti istenia sú problematické (asi ako zimné Tatry) a aj keby bol lad dostatočne hrubý na skrutky, si neviem predstaviť, že by som zavrtal 50 skrutiek. Nie som Huber. :D
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
petOK
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26 Feb 2003, 16:36

Príspevok od používateľa petOK »

jasne, ja som sa len pytal ze co a ako, lebo nemam predstavu ako sa to moze liezt, zatial som liezol len lady a skalu a zlabom som postupoval nezaisteny a pripadne ho potom zlyzoval :-)
miro d

Príspevok od používateľa miro d »

to bol zlab v tom case naozaj uplne bez firnu? nechce sa mi veriť, cesta sa otvara az 1 alebo 2 tyzden v maji A ako vyzera Maerl rampe je dost ladu? to je ta rampa napravo od bergel rine co vedie do sedla pod hrebenom chystam sa na to. dik
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jirka »

Neviem presne, ktoru rampu myslíš. Ale pokial je to tá istá (dosť široká a tiahne sa zprava doľava šikmo hore), tak tam bolo ladu dosť. Len ťažko na tú vzdialenosť posúdiť hrúbku a kvalitu. Aj Pallavicini bol lezitelný (pozri vyššie). Naše problémy boli inde. Teraz tam aj určite napadol další sneh. Ma len prekvapilo, že na všetkých foto, čo som videl bolo tak o 2m snehu viac, než keď sme tam boli my. Keby som zohnal ludí, by som tam začiatkom mája ešte išiel.
Hore zdar!
miro d.

Príspevok od používateľa miro d. »

no ja som bol palavici minuli rok v maji a tiez tam bolo malo snehu isli sme priamu variantu do sedla nie vpravo a borhaky co tam boli boli dobre 3 metre na boku nedosiahnutelne ak chces pozri www.tatranec.ahoj.sk je tam aj clanok aj foto mozno pomoze. Ja by som isiel na maerl rampe je to lad do 70 st. asi 200 m rampa na pravo od bergel rine asi treti alebo 4 predlzeny vikend v maji
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Grossglockner - Maerl Rampe

Príspevok od používateľa Jirka »

Ahoj Miro, som si precital tvoj dramaticky clanok a pozrel foto. My sme mali snehu este menej (lava cast zlabu bol cisty lad) a do zlabu sme nastupili rovno cez odtrhovu trhlinu. Clanocek aj s fotom bude uverejneny na serveri, len neviem kedy sa daju dohromady fotky. Ked mi das mejlovu adresu (nemusis ju tu zverejnovat, ale mozes to poslat cez moje meno), poslem ti foto tej rampy. Je to ta ista a mam ju nafotenu. Inak, keby ste isli v aute nahodou len dvaja a vo vyhovujucom termine, by som sa zo spolulezcom pridal. (teda aspon dufam, ze niekoho presvedcim). Na cestu samozrejme prispejeme.
Hore zdar!
Používateľov profilový obrázok
Jirka
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 14 Okt 2003, 11:23
Bydlisko: Bratislava

Maerl Rampe

Príspevok od používateľa Jirka »

Este doplnenie: Sukromna sprava sa posiela cez ikonku dole pod clankom (dve postavicky a SS). Dufam ze to funguje. Ospravedlnujem sa, pokial som moc didaktický, ale ja som internetovy analfabet, a ked nedostanem presne instrukcie, zufalo bludim :D (podla seba sudim teba :) )
Hore zdar!
miro d.

Príspevok od používateľa miro d. »

no adresu najdes v sekcii clenovia moje M.Ď. su tam jedine tam mi posli prosim foto.
inak teraz 8.5. odchadzame na ortler a ten glokner este uvidime
Napísať odpoveď