Alpin Club Lokomotíva Bratislava

http://aclokomotiva.sk
Aktuálny čas je 14 Okt 2019, 06:12

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 11:42 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Obrázok užívateľa

Zaujimal by ma nazor starsich (a mozno aj mladsich) a skusenejsich na to, co je potrebne si zbalit do batoha pri lezeni tradicnych Tatranskych ciest. Evidentne toho mam v batohu vela a tak ma zaujima co zo sebou nosite vy. Ja mam vo vaku zhruba toto:

Vystroj (asi kazdy zvlast):
    - bunda
    - zdarak
    - flasa s vodou
    - nahradne ponozky, ciapka(alebo satka), rukavice
    - lekarnicka
    - vysielacka
    - topanky(pri lezeni)
    - fotak
    - madzo pytlik
    - gps/mapa
    - batoh 35l
    - prilba
    - celovka
    - nozik

Vyzbroj (spolocne pre oboch):
    - 2x 60m 1/2
    - 10-12x expres
    - 6x skoba
    - 2x kladivo
    - 15x slucka (7x60, 6x80, 120, 240)
    - 2x sada cokov
    - 2x zirafa
    - 4x friend
    - 4x karabina standovka
    - 4x HMS-ka
    - 2x osma
    - 2x guide
    - 2x sedak,hrudak, odsadavacka(daisy)

Co by ste vynechali, pripadne co by ste zobrali naviac ?

Maro:
- repky
- viac karabin so zamkom (nie len 2bod standy)
- termoska

Lukas:
- kartusa, varic, esus (zima, odlahlejsie)

Naposledy upravil adino dňa 07 Sep 2010, 15:41, celkovo upravené 1

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 27 Aug 2010, 07:54 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Ide o zimu alebo leto?? Zrejme o leto takze hned rukavice mozes vyhodit, ak ovsem nemas slabsie dokrvovanie prstov a pre svoje pohodlie si ich nechaj.

GPS a vysielacka je velmi dobra vec, ale zial vo vseobecnosti sa to berie za "nadstandardny komfort". :-)

Slucky by som riesil more 60-ok, 80-ky ty stacia tak dve, 120 aspon styry a 240 nie je zla moze sa hodit, ale tiez nie je nutnostou. Ked potrebujes nieco tak velke pouzijes lano.

S vklinencami ci uz aktivnymi alebo pasivnymi sa da pohrat a kombinovat, ale jedna sada cokov by mala stacit. Pripadne ked mas dve nech su aspon rozne druhy napriklad Granit od RE a mosadzne vklinence od RE.

Ak by si chcel odlachcit nieco, tak je zbytocne brat osmu, ked mas guida, ale to zalezi len na tebe. To je len taky postreh.

Odsadavacka v horach ti je na dve veci, pokial nelezies technicky. Odsadavas do lana na cely lodak.

Podla mojich chabych skusenosti, by som si pribalil este esus, varic a najmensiu kartusu, hlavne ked ides nejaku dolahlejsiu alebo dlhsiu cestu.

Inak by som si bral vsetko co si napisal, mozno nieco viac alebo nieco menej, ale to co mas by malo stacit.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 31 Aug 2010, 10:15 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Pekne si to Lukas okomentoval. :D
Ja by som tie 80-tky asi vobec nebral ale zobral by som radsej viac 60-tok. Ale ked uz mas 80tky, tak ok. Len tie sa trochu viac plancu... ta 60tka je ozaj tak akurat. :P
Ten zdarak to je take otazne - je to na tebe ze ako sa zariadis a co mas v plane. Este aj to kladivo a skoby si mozes odpustit, ale je to na zvazenie, ze do coho ides.
Takze vysledok - ano, materialu trepes pomerne vela sebou tak ci tak. Tak sup-sup na murik aj s batohom. :lol:

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 31 Aug 2010, 10:20 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Rasto ako metodik by si mal mat iny postoj ku kladivu v horach. Podla mna je potrebne si ho vzdy brat, lebo ak utekas zo steny aj z odistenej cesty je velmi potrebne. Tiez aj v Dolomitoch v casto lezenych klasikach, kde je vela skob, je potebne, aby si si tie skoby skontroloval a pripadne prebil na lepsie miesto.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 02 Sep 2010, 13:27 
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Obrázok užívateľa

Lukas: Suhlasim, kladivo je treba. Co sa tyka nosenia, zaviedol som sposob murikovania na tazko :).
Tu GPS-ku asi vynechame a spolahneme sa na GPS v mobile. Pri poslednom pokuse zapisat nastup cesty do GPS mi to aj tak hadzalo presnost 100-200m. Rukavice urcite nabuduce beriem. Za a) ze je uz zima, za b) ze mne je zima na ruky stale.

A.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 14:46 
už poslal príspevok
už poslal príspevok

ak mas co len trocha pochybnosti o teplote, ber termosku s (teplym a sladkym) cajom, nie len flasu ... (ak nechces brat varic). alkohol na ohriatie, kym nie si v teple, je skor privolavanie nestastia ako pomocka a fliska nie je paperova bunda, aby hriala, ked cucis na stande ...

kludne porozoberaj expresy, aj tak 90% budes nadstavovat sluckami, bo lano dre jak svina. ked ich nerozoberies predtym, budes tak robit pri kazdom druhom isteni ... guide staci jedno, na druholezca

a zamkove karabiny ... ratas s 8 (D/HMS), ak ratas s istenim cez guide, tak to je minimum do dvoch standov, a to este len dvojbodovych ... takze radsej viac zamkovych karabin, ako to minimum ...

a este nejake repky na prusiky, ci uz na cestu hore alebo dole ...

Lukas Messner píše:
...Podla mojich chabych skusenosti, by som si pribalil este esus, varic a najmensiu kartusu, hlavne ked ides nejaku dolahlejsiu alebo dlhsiu cestu...

myslis tie skusenosti, ked je okolo teba hromada snehu, si premrznuty a jedine co sa da pit je skoro zamrznuty caj ... ? :D hej, vtedy sa varic hodi, skoda ze je az v aute ...

Odpoveď s citáciou  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť