Alpin Club Lokomotíva Bratislava

http://aclokomotiva.sk
Aktuálny čas je 04 Aug 2020, 21:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Brumteles 8- 6c
PoslaťNapísal: 15 Mar 2009, 12:33 
mozte mi popisat, kde sa nachadza a sa lezie cesta brumteles? lebo v ostatnych sprievodcoch som ho nenasiel...

dik

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: Brumteles 8- 6c
PoslaťNapísal: 16 Mar 2009, 15:56 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Tato cesta vznikla pri poslednom preistovani Pajstuna cca 3 roky dozadu, podobne asi ako dalsich sest, a nenachadzaju sa preto v ziadnom z doteraz realizovanych sprievodcov.
"Brumteles" sa lezie s rovnakym nastupom ako "Mockov kut", len miesto dolava nastupis priamo hore do mierne previsnuteho brucha nad hlavou. To je klucove miesto, uvidis v nom aj borhak. Zlanak je spolocny s cestou "Telo na telo".
Zaujimava otazka - ako si sa o tejto ceste dozvedel? Alebo - ak zacina byt popularna, tak preco? :mrgreen:

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 16 Mar 2009, 18:45 
no tak to asi nebola cesta, ktoru som myslel... lebo nastup bol este o jednu cestu vedla na pravo. kamarat mi vsak vravel, ze telo na telo je este o jednu cestu na pravo od tejto. telo na telo sa vraj lezie cez ten stary kruh. tak potom medzi cestou brumteles a tou co sa lezie cez kruh (vraj telo na telo) je este jedna. takze, som teraz trochu mimo, co to vobec je?

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 16 Mar 2009, 18:48 
a zalanak bude asi ten isty ako ma brumteles

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 16 Mar 2009, 20:14 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Adi od Veterneho mlynu (To je ta stvorkova sparicka) idu cesty takto Čingačguk VI+ (ta je jedna z tych novsich myslim), potom Hromova stienka VII+, Mockov kút VI, Brunteles VIII-, Telo na telo VII+, Psotkova platnicka VII, FAlco VI+ a Stromovka VI.

Použil som zoznam ciest z Budička.

Je to dobre Jaster??? :P

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: 17 Mar 2009, 14:21 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Ano Lukas, cesty su v tomto poradi. Adi, "Telo na telo" je vlastne prelez lavej hrany platne s tym starym kruhom, Psotkova cesta ide jej povedzme stredom a k nej ten kruh aj original patri. Obe cesty su statocne ochodene, nemas problem si najst liniu podla viditelnych stupov.
Za zmienku stoji, ze ten stary hrdzavy kruh bol dlho predlho prvym istenim v oboch cestach :? Pamatnici mi posunuli svedectvo, podla ktoreho sa Platnicka tahala vo vibramkach :roll: A ako bolo vtedy peknym zvykom, pojem TOP ROPE bol v lezeni neznamy a cesty sa nezvykli nacvicovat. A nebolo to za krala Artusa :wink: Vacsina vtedajsich pajstunskych ciest sa doliezala hore na hradne nadvorie, odkial sa doberal druholezec, take to boli zvlastne casy.
Pri poslednom preistovani sa pridal v nastupe borhak kvoli bezpecnosti, vysoka popularita cesty vysmykala stupy na vylesteny mramor a uz to bolo o niecom inom. Taky uz je vapenec a osud ciest na nom. Obe cesty su skor technicke nez silove, ale pozor.. kde niet sily, niet ani techniky :lol:

Odpoveď s citáciou  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť