Alpin Club Lokomotíva Bratislava

http://aclokomotiva.sk
Aktuálny čas je 14 Aug 2020, 21:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Nova fotogaleria + kvalita fotiek
PoslaťNapísal: 19 Jan 2006, 12:24 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

ahojte,
som si pozrel fotky (tyka sa to zlanaku a kokosov na snehu) a cudujem sa nad podivnou kvalitou fotiek. preco to je take zrnite a neostre?, videl som tie fotky v lepsej kvalite, ale na stranke su ako keby ich niekto vypral v nejakom agresivnom prasku. a nova fotogaleria ma tiez teda dvakrat neoslovila, ta predtym sa mi pozdavala o dost viac, jednak sa v nej lepsie listovalo a jednak tam boli aj obcas popisky... to len tak na okraj...

p.s.: davam to aj sem, kde si to mozno vsimne viac ludi a povie k tomu svoj nazor... (je to aj v diskusii k clanku k zlanaku)

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 20 Jan 2006, 18:49 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Mojich par fotiek "v lepsej kvalite" z Kokosov si Choze vidiet vobec nemohol. To len aby sa jalovo nedramatizovalo. Rastove pictures su OK, pochopitelne v plnom rozliseni ich na stranke nenajdes. Na 19-tke monitore som to prezil v pohode. Inak uz nikto v kokosoch prispevok nema...
Fotografie v Zlanaku pochadzaju z piatich zdrojov. Ani tam si vsetky "v lepsej kvalite" vidiet nemohol. Tie zrnite su od Evicky, su v kvalite v akej ich posielala mailom.
Ano, v obecnej rovine sa vo virtualnom matrixe vsetko da robit "kvalitnejsie". Otazkou ale je , kedy to este plni ucel a kedy si uz len zbytocne potis tricko a bandaskujes procesor pri stahovani.
Co sa tyka formatu galerie - proti gustu ziaden disputat, nemusi sa ti pacit.
Dodaj lepsi a nefilozofuj.
Popisky mne osobne nechybaju, ale ak tam budu nevadi. Skor mi vadi, ak pod fotkami popisky su a PEKNE IDIOTSKE...

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 20 Jan 2006, 22:32 
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Takze aj ja sem kopnem svoj komentar z diskusie pod clankom + nieconavyse.

U mna v PDA tie fotky vyzeraju super :)
Ako vyzeraju na velkom monitore neviem posudit, ale vsak informacnu a vypovednu hodnotu hadam maju a po tom porode ktory im predchadzal, vdaka aj za tieto...
Co sa tyka galerie, skusim to poriesit, ale tato tiez nie je zla, ale je mi jasne ze od dobreho sa tazko odvyka ;)
A popisky? Asi sa tak skoro druhy taky masochista nenajde ako som bol ja :) Treba ich vymysliet, ale potom hlavne do tej galerie vlozit (tyka sa tej, ktoru som pouzival ja, u tejto neviem ako to je).

galerie - skusim zariadit, aby sa dalej pouzival povodny format galerie.

popisky - pre niekoho idiotske, pre niekoho nie. zavisi ci sa myslienkova vlna popisovaca stretne s vlnou citaca :)
Fakt je, ze pre nezainteresovaneho dodaju popisky fotkam novy rozmer a mozu ho vtiahnut do pribehu. Teda pokial fotograf nevyprodukoval fotku nepopisatelne umelecku;)

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 22 Jan 2006, 15:42 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Vo veci popiskov pod fotkami byvam zo zvyku opatrny... prilis mnoho Nemcov partizanova smrt...ako vravievali nasi pradedovia posedavajuci na priedomi, s tymi dlhymi smiesnymi zapekackami s pipasarmi z visnoveho dreva a pluli nam detom pred okopane spicky topanok.
Samozrejme nemam na mysli popisky ktorych informacia ma vecny ci emocionalny charakter a teda ma uvadza do suvislosti, fotka tym pochopitelne pridanu hodnotu rozmeru pribehu nadobuda. A to aj v pripade fotky "umeleckej" :roll:
Bohuzial cas od casu sa najdu experti, ktori posadnuti demonom domnelej IQ prevahy nad potencionalnym divakom svojich obrazovych pocinov sa mu snazia vysvetlovat co vlastne divak vidi a to hlavne v pripadoch ked ina moznost vykladu snad ani nie je... Priklad - na fotografii vidim lano na skale. Nic viac tam nie je. Pod tym je popiska LANO NA SKALE :shock:
Tak si hovorim v takom pripade, keby ten neprekonatelny autor radsej miesto "tvorby" popiskov siel radsej vyniest smeti.

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Fotecky
PoslaťNapísal: 23 Jan 2006, 18:36 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

No tak kvalita fotiek je ziskana nasledovne: poziadavka 640x480 jpg pri 60% kompresii. Z toho vyslo to co je na webe. Viac to komentovat nema vyznam. To ze som pouzil iny soft ako Maro je dane tym, ze taky ako ma on ja nemam a uz vobec v nom neviem robit. Toto som riesil vo firme okolo 18-19 hodiny. Ak sa niekomu nepaci taka galeria ako je tam, nech sa paci, iniciative sa medze nekladu. Howk, dohovoril som.

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 26 Jan 2006, 13:05 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

hlavne ze sa vam to paci :)
mne nie... ale ako vidim, nikto nezdiela moj nazor... takze nechavam to plavat :)

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 26 Jan 2006, 18:55 
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Obrázok užívateľa

Zaujimave, prave hraju v radiu pesnicku od Chinaski s refrenom "JAKOVY SI TO UDELAS, TAKOVY TO MAS" :idea:

Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 13 Apr 2006, 18:31 
Priliv v zalive.
Odliv v zalive.
Choze.
Choze v zalive.
Da si este niekto chlebicky?
Pomozem ti?
Rychlo tam nieco stiahni lebo zaspime.
Bavi ich to.
Bavi.

Odpoveď s citáciou  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť