Varovanie

Pozrite si aj časť nášho webu venovanú Pajštúnu: http://www.aclokomotiva.sk/showpage.php?name=pajstun
Používateľov profilový obrázok
jaster
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 06 Mar 2003, 23:53

Varovanie

Príspevok od používateľa jaster »

Pajstunska skala je uz nejakych par mesiacov po zaruke, co miestami zacina byt citit :( Pozor v Cervenom sektore, spolocna cast ciest Hauske a Dieskova previerka tak ako ju poznate, je zial minulostou.. V inkriminovanom mieste vypadli dva kamenne bloky. Kym absencia toho prveho nema vplyv na obtiaznost ci bezpecnost ciest, po druhom bloku v stene este zostala zvysna cast mikro balkonika, z ktoreho sa nastupuje do prekrokov v oboch cestach (ten nad druhym borhakom). Balkonik je duty a nestabilny, ak uleti pod vami, ak si aj nezabijete istica, na 99% zacnete free solo.. lano je vedene totiz priamo pod nim :!: Pamatnici si spomenu na prihodu spred dvoch rokov, ked skala z Vajca rozsekala lano na zemi pol metra od istica na tri vyrazne kusy :o
Zatial tieto dve cesty vynechajte pre istotu z popularneho repertoara. No a kedze vsetko zle je vraj na nieco dobre, tak po definitivnom odkvecnuti balkoniku to jednak cesty "osviezi" hladanim novych stupov, a jednak im stupne obtiaznost :P Naco sa mozeme len tesit :wink:
Používateľov profilový obrázok
adino
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31 Máj 2008, 21:52
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Varovanie

Príspevok od používateľa adino »

Co povies na to, info dat aj do databazy climb.sk -> sprievodca ?
--
adino na adino bodka es-ka
Používateľov profilový obrázok
jaster
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 06 Mar 2003, 23:53

Re: Varovanie

Príspevok od používateľa jaster »

Co by som na to povedal.. vyhladal som si tu stranku a vobec netusim hlavne AKO a kde by som to v tam uverejnenom sprievodcovi Pajstuna pripisal. Redakcny system umoznuje, ak som ho spravne pochopil, len prispiet do nejakej databazy prelezov formou tabulky dennickoveho charakteru. Ak najdes nejaky sposob, kludne moje info skopiruj a prenes kam potrebujes.
Používateľov profilový obrázok
adino
> ako 10 príspevkov
> ako 10 príspevkov
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31 Máj 2008, 21:52
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Varovanie

Príspevok od používateľa adino »

Ahoj, to som chcel pocut :). Ich system umoznuje len vkladat poznamky k jednotlivym cestam, nie celym sektorom alebo oblastiam. Tvoj prvy post z tadeto som pridal k cestam:
- Dieškova previerka
- Hauschke
Viem, ze to nie je bohvieco, ale je zatial najkompletnejsi index(neda sa to nazvat sprievodca) na SK.
--
adino na adino bodka es-ka
Používateľov profilový obrázok
Lukas Messner
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 04 Jún 2008, 12:51
Bydlisko: Senec

Re: Varovanie

Príspevok od používateľa Lukas Messner »

Pripajam nove VAROVANIE !!!

Do spolocneho zlanaku - "prasata" ciest Psotkov pilier, Demjan a Sedemskobovka je vyryta ryha, ktora ho zuzila o tretinu z dovodu casteho pouzivania pocas lezenia na Top-rope a spustania. Aj napriek tomu, ze nad nim sa nachadza kruh s retazou. Ak mozete snazte sa pouzivat "prasa" minimálne, pripadne z neho len zlanujte a vyuzivajte zlanak nad nim. Kto vie kolko este vydrzi!
Používateľov profilový obrázok
Lukas Messner
> ako 50 príspevkov!!!
> ako 50 príspevkov!!!
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 04 Jún 2008, 12:51
Bydlisko: Senec

Re: Varovanie

Príspevok od používateľa Lukas Messner »

Na Pajstune v cestach VAJCO a DIESKOV ODKAZOVAC doslo k vypadnutiu velkej casti skaly. Je to vycistene a upratane zrejme spravcom oblasti. Obtiaznost sa priliz nezmenila, ale cesta sa stala moralovejsou, nakolko tam ostal pilierik a supina s trhlinou plnou hliny. Preto neistite priamo pod nastupom ale stranou. Je zrejme ze ak tomu niekto nepomoze do jary to isto spadne same.

Hore i dole zdar! :P
Napísať odpoveď